שבים להר הזיתים בהתאם למגבלות

אלפים שבו לפקוד את קברי יקיריהם וקברי הצדיקים בהר הזיתים בהתאם למגבלות – מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: "אנחנו עושים הכול על מנת שהציבור יכול לעלות בבטחה גם בימים אלו של הקורונה להתפלל בהר הזיתים"

צוריאל קריספל
צוריאל קריספל

אלפי מתפללים שבו לעלות להר הזיתים, לאחר סיום תקופת הסגר וההקלה במגבלות. בשבועות האחרונים נרשם גידול עצום במספר העולים להר הזיתים, לפקוד את קברי יקיריהם וקברי הצדיקים הטמונים בהר. בשבועות האחרונים חלו כמה ימי הילולות של צדיקים הקבורים בהר ובהתאם להנחיות משרד הבריאות התקיימו התפילות בשמירה על מרחקים בין המתפללים וחבישת מסכות.

לרשות הציבור העולה להר הזיתים עומדת תחבורה מסודרת קו מספר 84 מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים. בתדירות גבוהה. במועצת בתי העלמין עמלים מול חברת 'אגד' על מנת להרחיב את מסלול הקו על מנת שיצא מן השכונות החרדיות בירושלים להר הזיתים, זאת על מנת להקל על הבאים לפקוד את הקברים בהר הזיתים.

בד בבד, נעשה מאמץ להגביר את האבטחה על הר הזיתים, אם תהיה החרפה של ההגבלות לנוכח התפרצות מגיפת הקורונה, זאת כלקח מתקופת ההגבלות האחרונה, שבה נרשמו מקרים בודדים אומנם, של כניסת צעירים ממזרח ירושלים לאזור הקברים.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל: "אנחנו עושים הכל, על מנת שהציבור יוכל לעלות בבטחה גם בימים אלו של הקורונה, להתפלל באופן הבטוח ביותר בקברי יקיריהם ובקברי הצדיקים הקדושים הטמונים בהר. אנחנו קוראים לציבור להקפיד באופן מלא על ההנחיות הבריאות ולמנוע מקרים של התקהלויות ברחבי ההר".

השארת תגובה