שיתוף פעולה: מערכות הכשרות הספרדים

במעמד מרגש של חנוכת ביהמ"ד להכשרת שוחטים בראשות הרה"ג יהודה מחפוד בבני ברק, השתתפו אב"ד יורה דעה רבי שלמה מחפוד ואב"ד יחווה דעת וחבר מועצת חכמי התורה רבי דוד יוסף

כנס הבד"צים
כנס הבד"צים

מעמד מרגש של פתיחת כנס להכשרת שוחטים והנחת אבן הפינה וחנוכת הבית לבית מדרש הלכה למעשה "חמדת שלמה", ללימוד ועיון בהלכות שחיטה.

גדולי המומחים בעולם השחיטה הגיעו לכנס ובראשם הגאון הגדול רבי שלמה מחפוד שליט"א אב"ד בד"צ יורה דעה והגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה ואב"ד בד"צ "יחווה דעת" וכן הרה"ג מנחם שוקר שליט"א רב משחטת עוף ירושלים.

את הערב פתח הרב ירוחם גרשי יו"ר עמותה "אך טוב וחסד" העומדת מאחורי הכנס. בדבריו סיפר על ההשקעה הרבה בפתיחת בית המדרש שיכשיר את דור העתיד של השוחטים. כמו כן בישר למשתתפים על מלגה מכובדת של 1,500 ש"ח לכל מי שיסיים את הקורס בהצלחה ויכתוב חבורה על החומר הנלמד במהלך חודשי הלימוד.

לאחמ"כ נכנסו הגר"ש מחפוד והגר"ד יוסף יחד אל האולם, כאשר כל אחד בענוותנותו מכבד את רעהו להיכנס ראשון, עד שנכנסו שלובי ידיים יחדיו אל האולם.

במשא שנשא בפני המשתתפים שיבח הגר"ד יוסף שליט"א שיבח את פעילותו רבת השנים של הגר"ש מחפוד עוד מימים ימימה. "כמה שמח אבי מורי מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל על פעילותו של הרב מחפוד. הוא היה הראשון שדאג להביא בשר חלק מהדרין קפוא מחו"ל. האברכים שעוברים הכשרה אצל הרב מחפוד מקצועיים ומיומנים, שזהו הדבר החשוב בתפקיד זה. בכל מקום שתגידו שעברתם הכשרה אצל הרב מחפוד ישבחו אתכם וירצו אתכם כשוחטים".

בסיום דבריו אמר הגר"ד יוסף: "כמה אני שמח בפתיחת בית המדרש – הלכה למעשה 'חמדת שלמה' ע"י הרב הגאון הרב יהודה מחפוד, נכדו של הגר"ש, שהוא בעצמו שוחט ומכיר היטב את התחום וברור לי שזה המקום הנכון ביותר".

הגאון הגדול רבי שלמה מחפוד שליט"א שהוזמן לשאת דברים אמר: "כמה כואב המצב היום שישנם אנשים שחושבים שע"י תעודת שחיטה בלבד יהיו שוחטים אע"פ שאינם מיומנים כדי צורכם. חשוב להשקיע, זה לא קל אבל מי שמתמיד מצליח, ישנם כל מיני מקומות שמלמדים שחיטה ויש מקומות לצערי שנכנסים לשם כמו שבאו לשם. פה עקבתי אחרי כל סדר הלימודים, ייעצתי ואף הדרכתי את נכדי הרב יהודה איך הדרך הטובה ביותר להוציא תלמידים מומחים מיומנים ומקצועיים".

הרה"ג מנחם שוקר שליט"א, רב משחטת "עוף ירושלים" שהעמיד עשרות תלמידים בעולם השחיטה אמר בדבריו: "כדי ללמוד שחיטה צריך להיות עקבי ולדרוש את ההיגיון בכל דבר, הן בהשחזות הסכינים והן בבדיקות הסכין כמו שהרב יהודה למד אצלי עוד לפני 14 שנה ולא ויתר לי מאומה ככה גם תדרשו ממנו מענה לכל שאלה שיש לכם בלי להתבייש, כי לא הבישן למד".

הרה"ג יהודה מחפוד שליט"א ראש בית מדרש הלכה למעשה "חמדת שלמה", העומד בראש קורס הכשרת השוחטים, סיפר ש"את שמו של בית המדרש סבי קראו חמדת שלמה, זוהי חמדתו ותפילתו שנזכה ללמוד ע"מ לעשות ובכך נזכה כדברי התנא באבות ללמוד וללמד לשמור ולעשות. אנחנו מתחילים היום בהכשרת שוחטים ובעז"ה נמשיך לעוד נושאים של כשרות בסייעתא דשמיא".

השארת תגובה