למכירה: סכין הרבי וגלימת הבאבא

האדמו"ר מליובאוויטש
האדמו"ר מליובאוויטש

שני פריטים אישיים של גדולי ישראל ידועים מהדור האחרון עומדים כעת למכירה פומבית בבית המכירות צולמנ'ס שבירושלים.

פריט אחד הוא סכין שהיה בשימוש בבית האדמו"ר הרבי מלויבאוויטש והרבנית עם חתימה בלועזית של הרבנית הצדקת חיה מושקא שניאורסון. בחסידות נחשבת הסכין כסגולה לפרנסה.

הרבנית נולדה ביום כ"ה אדר תרס"א לאביה האדמו"ר הריי"צ ולאמה הרבנית נחמה דינה. לאורך חייה עזרה רבות בתחומים שונים לבעלה הרבי, שהחל לכהן כאדמו"ר בשנת תשי"א. הרבנית התאפיינה בפיקחות גדולה, צניעות מופלגת, ועשיית חסד עם הבריות. בשנותיה האחרונות עסקה במבצע נרות שבת קודש. דמותה המיוחדת של הרבנית מוסיפה להאיר ולהוות דוגמה לחיקוי עבור הנשים היהודיות ברחבי העולם. רבבות חסידי חב"ד נוהגים לקרוא לבתם על שמה של הרבנית ע"ה.

פריט נוסף שעומד למכירה זוהי גלימה לבנה וייחודית שבה התעטף המקובל האלוקי בעל המופת רבי ישראל אבוחצירא הבאבא סאלי. מדובר על ג'לביה מרוקאית שהייתה בשימושו.

מקור הדברים לחשיבות כלי תשמישו של הצדיק מובא כבר בשם ה'בעל שם טוב' הקדוש, על ידי נכדו בעל דגל מחנה אפרים (בפרשת בא): 'שכל מה שיש לאדם הן עבדיו ומשרתיו ובהמותיו ואפילו כל הכלים שלו כולם הם ניצוצות שלו השייכים לשורש נשמתו'.

המקובל האלוקי הקדוש באבא סאלי זיע"א – (תר"נ-תשד"מ) מדמויות ההוד האחרונים שקמו לעם ישראל. הוא התפרסם כעושה מופתים, ברכותיו התקיימו במלואן ומופתיו ורוח קדשו התפרסמו בכל קצוות תבל. רבים נהרו אליו כדי לזכות בברכה, בבקבוק מים שזכה לברכתו או בקמע. הבבא סאלי עצמו כמעט ולא כתב קמעות, אולם בחצרו הסתופפו רבנים כותבי קמעות שקיבלו את הסכמתו. האהבה אליו בלטה במיוחד בקרב יוצאי יהדות מרוקו.

הסכין

הגלימה

השארת תגובה