הגראי"ל שטיינמן זצ"ל: "מקרית הילד יכול לצמוח גדול הדור"

ביום ההילולא נחשף לראשונה את שהתרחש מאחורי הקלעים של הסרטון שצולם בחייו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל • הביקור, בקשת הברכה והמסר המרגש לילדי הפנימייה

WhatsApp Image 2020-12-10 at 15.45.00 (1)
WhatsApp Image 2020-12-10 at 15.45.00 (1)

ביום ההילולא של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שצוין אמש, נחשף לראשונה הסיפור שמאחורי הקלעים של הסרטון שהתפרסם ועורר הדים רבים.

בסרטון שתועד בשנת תשס"ז, נראה מרן ראש הישיבה זצ"ל נכנס בשערי בנין 'קרית הילד' ברחוב סורוצקין בירושלים ובהמשך אף נראה נושא דברים בפני התלמידים היושבים כל אחד על כסאו.

אלא שמאחורי הקלעים של אותו אירוע מרגש, התרחשה דרמה של ממש.

מסתבר, כי הביקור באותו יום כלל לא תוכנן להתקיים לילדי קרית הילד, אלא לתושבי האזור שהתכנסו באולם הכולל. מנהלי קרית הילד שדבר ביקורו של מרן ראש הישיבה הגיע לאזניהם, ביקשו להביא את התלמידים המתחנכים בפנימיה לאולם הכולל הסמוך כדי לזכות ולהתברך מפיו של גדול הדור וכמובן לקיים את דברי הכתוב "והיו עיניך רואות את מוריך".

כשמרן ראש הישיבה שמע על הבקשה, הוא הגיב בתקיפות ואמר: "לתלמידים של קרית הילד מגיע מקום וכסא לכל אחד ואחד מהם". כשהמקורבים תהו לפשר ההתבטאות, נענה ראש הישיבה ואמר: "כל אחד מהילדים של קרית הילד יכול לצאת גדול הדור הבא" וביקש להכין עבור הילדים אולם נפרד שבו הם יוכלו לשבת.

בהמשך, כשמרן זצ"ל נכנס לדבר בפני הילדים, הוא אכן בדק שלכל תלמיד ותלמיד יש כיסא תוך שהוא שב וחוזר על אמירתו, "מבין הילדים של קרית הילד יכול לצמוח גדול הדור הבא"!

זהו המסר המרגש שמסתתר מאחורי הסרטון המפעים בו ניתן להבחין בתלמידי 'קרית הילד' כשהם ישובים על כסאותיהם במהלך ביקורו ההיסטורי והמרגש של מרן ראש הישיבה זצ"ל.

השארת תגובה