התינוק לא נרדם? 8 טיפים לשנת לילה טובה

מה משותף למרבית ההורים, בטח בשנה הראשונה? הכמיהה לשנת לילה ארוכה ורצופה • אחת התובנות הראשונות של כל הורה היא שהלילה כבר מזמן לא שלהם, כי כנראה שאין ילד שלא מתעורר במהלך הלילה, שכן לתינוק שלכם לא ממש אכפת מה השעה

הסיבות שבגינן תינוק מתעורר בלילה הן מגוונות ואי אפשר להיות מוכנים לכולן, אבל שווה לעשות את המקסימום, כדי שבלילה נוכל לעשות את המינימום. אז דאגו, להצטייד מראש בכל מה שצריך ללילה: בקבוק הזנה, חיתול להחלפה, חיתול בד, פינת החתלה מתאימה, מספר מוצצים חלופיים ואם מעוניינים ניתן לרכוש כאלה שזוהרים בחושך.

שלי הלל, מדריכת הורים לתינוקות ויועצת למותג NUK, מציעה 8 טיפים לשנת לילה טובה:

  1. סדר יום – השתדלו לשמור על סדר יום מסוים. סדר היום יעזור לילד שלנו ויעניק לו מקור ביטחון. ההבנה והידיעה של מה עתיד לבוא, יעזרו לילד שלנו להתכנס טוב יותר לשינה טובה ואיכותית יותר.
  2. הימנעו מחשיפה למסכים (מחשב, טלפון) לפחות 90 דקות לפני שינה – המסכים גורמים להפרשת הורמוני-ערות בגופנו ולכן מומלץ להימנע מכך סמוך לשינה.
  3. הקפידו על אווירה רגועה והתכנסו אליה בהדרגתיות לפני שינה – אפשר לצאת לטיול קצר לפני השינה באזור רגוע ושקט, או לחילופין לעמעם אורות בהדרגה בבית, להפעיל מוזיקה שקטה וכדומה. כך הילד שלנו מוכן יותר לשינה.
  4. טקס שינה – תכננו את טקס השינה המתאים לכם ולילדכם. רוטינה שחוזרת על עצמה מועילה יותר בהתכנסות לשינה ובכניסה לאווירה רגועה המתאימה לשינה. כל שלב בטקס מקרב את הילד שלנו לאט לאט לשינה ומעניק לו תחושת ביטחון בכל הקשור למה שעתיד להתרחש.
  5. חדר שינה – נסו להקפיד שההרדמה תתבצע בחדר בו הילד ישן ולהימנע ממעברים בין חדרים, בעיקר בשנת לילה.
  6. הימנעו מלקפוץ ולרוץ לילדכם מכל רחש קטן – תנו לו את ההזדמנות להירדם שוב, ייתכן והוא מנסה להירדם לבדו ועצם כניסתנו לחדר עלולה להעיר אותו.
  7. למוצץ, יש יכולת נפלאה להרגיע את התינוק. הוא עונה על הצורך האוראלי הבסיסי ביותר שיש לכל תינוק והוא גם יכול לשמש כאובייקט מעבר שמעניק הרבה ביטחון. תציעו לתינוק מוצץ וכולם יוכלו להרוויח. אם במהלך הלילה התינוק שלנו מחפש את המוצץ נוכל לעזור לו וללמד אותו לקחת אותו חזרה לבדו בכך שנלווה את ידו למוצץ ונגרום לו לתפוס אותו עם ידו ולהכניסו חזרה לפה. כך התינוק שלנו ילמד איך לקחת את המוצץ חזרה לבדו ולא יהיה תלוי בנו באמצע הלילה.
  8. קצת עזרה לא תזיק: מוצץ זוהר בחושך יכול לסייע לכם ולקטנטנים למצוא את הדרך בחושך ולמנוע חיפושים מיותרים.

שינה רצופה ונעימה לכולנו 😊

השארת תגובה