מקלב: תודה לנתניהו וגנץ על ה'מוקד'

הרשות החרדית תקים מוקד מידע ושירות ארצי להנגשת המידע הממשלתי ומתן שירות לציבור החרדי. יוזם ההחלטה – סגן שר התחבורה והרשות החרדית אורי מקלב: "זהו מוקד שיהיה אוזן קשבת לציבור"

מקלב צילום דוברות הכנסת
מקלב צילום דוברות הכנסת

ממשלת ישראל אישרה הבוקר בישיבתה השבועית את הצעת הרשות לפיתוח כלכלי חברתי בציבור החרדי בראשות סגה"ש אורי מקלב להקמת מוקד לפניות הציבור, את ההצעה הביא לישיבת הממשלה ראש הממשלה בנימין נתניהו, והתקבלה בהסכמת כלל השרים. כיום קיימים פערים בנגישות למידע ולזכויות הממשלתיות המגיעות לציבור החרדי בשל חוסר הבנת צורכי הציבור וחוסר יכולת למסירת המידע מאת משרדי הממשלה, כך עולה מבדיקה מקצועית שערך ראש הרשות מר רועי אסף.

עוד עולה כי חלק מהכלים הממשלתיים הן בחירום והן בשגרה אינם מונגשים בצורה מותאמת לציבור החרדי ונראה כי הרשויות לא תמיד מודעות לפערים שנוצרים כתוצאה מכך. פערים אלה מצדיקים ביצוע פעולות מותאמות של הממשלה להסברה ולמתן מידע עבור הציבור החרדי. משפחה חרדית ממוצעת נזקקת למידע ממשלתי רב שכאמור אינו מונגש לה והקמת מוקד כלל ארצי למסירת המידע וקבלת פניות מהציבור ישנה את המצב כיום.

המוקד החדש שתפעיל הרשות לפיתוח כלכלי חברתי חרדי ויפעל תחת משרד ראש הממשלה יתמחה במתן מענה לפניות ציבור מהמגזר החרדי בעניינים הנוגעים לשירותים ממשלתיים, והעברת המידע בצורה מותאמת לאוכלוסייה זו. ההתאמה תבוא לידי ביטוי הן בהיבט של העברת התכנים והן בהיבט של האמצעים הטכנולוגיים שיותאמו כאמור לאוכלוסייה. כמו כן המוקד יפעל לניתוח הנתונים ופתרון כולל של בעיות מערכתיות לאחר בחינת הפניות באופן מקצועי. המוקד יצור תשתית מידע מסודרת לתועלת מקבלי ההחלטות, על מנת לשפר כלים ממשלתיים שונים. יצויין כי פעולות אלה אף עשויות לגשר על פערים שנוצרים כתוצאה מחוסר אמון הקיים.

סגן שר התחבורה והרשות החרדית אורי מקלב: "הקמנו את הרשות החרדית גם בכדי לתת מענה לצרכים של הציבור, אנחנו כעת רק בשלב ההתחלה וההקמה ואנחנו בד בבד לא מזניחים גם התקדמות בכל מני מישורים, בין שאר פעילותה מול משרדי הממשלה והשרים בממשלה אנחנו מקימים היום לראשונה מוקד שיהיה קשוב לפניות הציבור וישמע את הצרכים והמצוקות של הציבור, מוקד אשר יפעל תחת משרד ראש הממשלה ויתכלל מול המשרדים והשרים הרלוונטים את הפעולות הנצרכות שינוי".

"אני מודה לראש הממשלה ולראש הממשלה החליפי ולצוותים שלהם יחד עם כל משרדי הממשלה שנרתמו להקמת המוקד, זהו דבר נוסף שאנחנו עושים היום למען הציבור – זהו מוקד שיהיה אוזן קשבת לציבור, ילמד ויעבד את הבעיות והבקשות ויביא שינוי מהותי"

תגובה אחת
  1. נא לפרסם את הטלפון של המוקד בציבור החרדי

השארת תגובה