סגול בגדול: למען בעלי מוגבלות

מפעל הפיס בשיתוף מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות ואתר "שווים", האירו את המדינה בסגול כדי להעביר מסר ברור לאנשים עם מוגבלות בכל רחבי הארץ: כולנו איתכם

 מנכ"ל מפעל הפיס – בני דרייפוס ועורך אתר שווים – עידן מוטולה, לצד יו"ר השלטון המקומי, מר חיים ביבס והמארח, שהאיר את הבירה בסגול: ראש העיר ירושלים, משה ליאון – יחד הרימו כולם את 'השלטר הסגול' בכיכר ספרא ירושלים, להזנקת המיזם המרגש "לילה סגול", במסגרתו יוארו בסגול מאות מבנים בכל רחבי הארץ.

כ- 100 מבנים ובניינים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום, וכ- 150 דוכנים של מפעל הפיס, מוארים כעת בסגול לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, וכל זאת במסגרת פרויקט "לילה סגול", ביניהם: בית הנשיא בירושלים, בסיס הקריה בתל אביב, גשר המיתרים בירושלים, תחנת הכוח רידינג,  עשרות בנייני עיריות ומועצות ברחבי הארץ. במסגרת הפרויקט מקיימות רשויות ברחבי הארץ פעילויות הקשורות לזכויות אנשים עם מוגבלות.  גם תנועות הנוער, ובהן הצופים, מועצת תנועות הנוער וכנפיים של קרמבו, הצטרפו למיזם ויעבירו לחניכים פעולות ותכנים בנושא.

מדי שנה ב-3 בדצמבר מציינים ברחבי העולם את יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. זהו יום חשוב בו העולם מפנה זרקור חיובי אל חברי קהילה זו ומכיר בתרומתם העצומה לחברה, ביכולותיהם ובהישגיהם האישיים והציבוריים – וכן בצורך לקדם שוויון זכויות מלא בכל תחומי החיים.

בשנים האחרונות החלה להתפשט ביותר ויותר מדינות (בהן ארה"ב, קנדה, בריטניה, יפן ועוד) יוזמה לשלב במסגרת יום המודעות גם הארת מאות מבני ציבור ובניינים פרטיים באור סגול – הצבע המזוהה עם אנשים עם מוגבלויות – לאות הזדהות עם הערכים שמייצג היום הזה. מאחורי היוזמה עומד הארגון הבריטי Purple Space.

מפעל הפיס והשלטון המקומי  הציבו את הסיוע לאנשים עם מוגבלויות כאחד מחמשת היעדים המרכזיים בתחום החברתי ומשקיעים בנושא זה משאבים רבים, הן בפרויקטים לאומיים והן במיזמים שפועלים במסגרת הקהילתית. לצד מיזמים חברתיים ברשויות המקומיות בכל רחבי הארץ וסיוע לעמותות העוסקות בתחום, מפעל הפיס מפעיל מערך של אלפי מלגאים שמייצרים אלפי שעות התנדבות בקהילה, תוך שימת דגש  על רווחתה וקידומה של אוכלוסייה זאת .

השנה החליט מפעל הפיס לפעול גם בזירת ההסברה והעלאת המודעות הציבורית לצורך ההכרחי בקידום אנשים עם מוגבלות וכך נוצר שיתוף הפעולה עם אתר "שווים". יחד עם מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות, מפעל הפיס מקיים הערב לראשונה עם אתר "שווים" את פרויקט "לילה סגול" לראשונה בישראל.

השארת תגובה