בגלל סיגריה: הרב דושינסקיא סירב למסור שיעור

דברים יוצאי דופן של הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן על גודל החשיבות בשמירה על הניקיון: "הקב"ה נמצא רק במקום נקי – איפה שיש לכלוך אין השראת השכינה"

רבה של מגדל העמק הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן שליט"א, מגדולי הרבנים בישראל, משגר מסר מיוחד לציבור על החשיבות בהקפדה על הניקיון וחשף סיפור מדהים על האיסור שבלכלוך.

דבריו של הרב גרוסמן, במקביל לדברי גדולי הרבנים בנושא, ביניהם, הרב הראשי לישראל רבי דוד לאו, הרב שלום ארוש, ורב העיר ירושלים לשעבר הרב אריה שטרן, במסגרת קמפיין הסברה חוצה מגזרים של עמותת "נקי" והחברה להגנת הטבע למען השמירה על ניקיון ארץ ישראל, במסגרתם הוקם מיזם "חרדים לניקיון" להגברת ההסברה במגזר החרדי בנושא השמירה על הניקיון.

"יקירי ואהובי, חרדים לניקיון", פותח הרב גרוסמן. "באמת צריך להיות חרד לניקיון. דבר ראשון בבוקר אדם צריך לדאוג לניקיון, ניקיון הגוף, הכנה לתפילה. אבל לא רק הגוף צריך להיות נקי, גם הסביבה צריכה להיות נקיה".

הרב חושף סיפור מדהים: "אבא שלי זצ"ל למד אצל הרב דושינסקי בירושלים, הוא סיפר שפעם הרב דושינסקי הגיע לשיעור וראה בחוץ בדל סיגריה שמישהו זרק – הוא כ"כ הזדעזע והוא אמר שהיום לא יתן שיעור. "צריך לדעת", הוא אמר, "כמה חייבים להקפיד שהמקום יהיה נקי".

הרב גרוסמן מוסיף כי "כתוב בזוהר הקדוש שהקב"ה לא שורה במקום שיש לכלוך. צריך לדעת שניקיון זה חלק מעבודת השם. ארץ ישראל זה מקום ש"עיני השם אלוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית שנה". העיניים של הקב"ה פה, כל דבר הוא תלוי בניקיון, השראת השכינה, כך אומר הזוהר הקדוש, שיש לכלוך – אין השראת השכינה".

תגובה אחת
  1. נקי יהיה לביתו שנה זה על חתן ….למה דווקא שנה ? יכול להיות כל הזמן נקי .נשכחתי כמת מלב איש . י"ב חודש אדם שנפטר נשכח .אדם שהתנהג שנה נקי זה הופך אצלו הרגל . הוא כבר שכח למה הוא התחיל . שם מדובר לא רק על נקיון הגוף והסביבה אלא על נקיון הנפש . את הגוף והסביבה כל אחד רואה ויכול לאמר . פה לא נקי … אבל נקי בנפש זה רק ריבון עולם יכול להגיד שנה שלמה הלוואי

השארת תגובה