קונצנזוס בכנסת: לאפשר חתונה בקורונה

קואליציה ואופוזיציה, ימין ושמאל, דתיים וחילונים, יהודים וערבים: כלל סיעות הבית הצטרפו להצעה לסדר שהניח ח"כ אוריאל בוסו במטרה להסדיר את נושא החתונות

חתונת קורונה
חתונת קורונה

גזירת החתונות: המאבק הציבורי אותו מוביל פורום 'איגוד אולמות המהדרין' מתחיל לתת את אותותיו כאשר הדרישה להסדיר מתווה הגיוני ופרופורציונלי שיאפשר קיום חתונות באולמות האירועים – תוך שמירה על ההנחיות ואישור השתתפות של כמות סבירה של חברים ובני משפחה – הפך לקונצנזוס.

ביטוי לכך ניתן למצוא בעובדה כי כלל סיעות הבית בכנסת הצטרפו להצעה לסדר שהגיש ח"כ אוריאל בוסו בנושא. ההצעה תעלה לדיון ביום חמישי הקרוב.

"מקבלי ההחלטות בפרט משרד הבריאות חייבים לקבל החלטות מזורזות בכדי לאפשר לאירועים האלו להתקיים", אמר בוסו בנאום שנשא במליאת הכנסת, במהלכו דרש לאמץ את המתווה של השר דרעי שמכיל הנחיות מחמירות רבות בד בבד עם אפשרות להשתתפות של כמות ראויה של חברים ובני משפחה. .

בוסו הוסיף: "תחשבו לרגע מה זה בשביל חתן וכלה שיומיים לקראת האירוע הגדול והמשמעותי ביותר בחיים שלהם לא יודעים איפה האירוע יתקיים ואם הוא בכלל יתקיים ואיך יתקיים…וזה עוד לפני שדיברנו על מצב מזג האוויר שגורם לשינויים קיצוניים גם באפשרות המצומצמת שנותרה עבורם".

"חייבים לקבל החלטות כפי שקיבלו בשאר הנושאים תחת הכותרת חיים בטוח מחזירים את העולם לשיגרה, אין שיגרה יותר מוצדקת ואין תרבות יותר ראויה משמחת חתן וכלה ולזה עדיין לא מצאו מתווה לצערי, סדרי העדיפויות צריכים להגיע למקבלי ההחלטות מול בתים וזוגות שמתפרקים ויפה שעה קודם".

השארת תגובה