מרגש: בר מצווה ב'מלונית קורונה'

לא מעט עיניים דמעו כשמוישי, נער בן 13 שחלה בקורונה, גילה שמאות מאורחי 'מלון הקורונה' בו שהה הגיעו לחגוג לו את בר המצווה למרות הנסיבות המורכבות

בר מצווה קורונה
בר מצווה קורונה

הכל החל לפני שבועות אחדים. ליו"ר ארגון 'לב לרפואה' הרב יוסף גלאס נודע כי באחד המלונות בדרום הארץ שהוסב למלונית קורונה, שוהה משפחה חרדית שחלתה במחלה ונאלצה להתארח במלון ימים אחדים לפני שילדם מוישי אמור היה לחגוג את אירוע בר המצווה שלו.

ההורים הבהירו לנער כי עליו לוותר על החגיגה בשל הנסיבות אך הנער נעצב אל ליבו והתקשה להשלים עם הבשורה. העובדה שהמקום נשלט על ידי פיקוד העורף פסלה מראש אפשרות של ארגון לוגיסטי מבחוץ באמצעות הצינורות המקובלים.

אולם הרב גלאס החליט להרים את הכפפה ולשמח את הנער באמצעות בעל מנגן וקלידן ששמחו להופיע בהתנדבות במלון.

"תחילה שקלנו האם ניתן להרים את האירוע תוך הקפדה מוחלטת על כללי משרד הבריאות. אולם לאחר בחינה מדוקדקת של המקום החלטנו לקיים את האירוע בחלק הפתוח של המלון בו מורשים החולים להסתובב ואשר הפך ל'גן אירועים' לערב אחד", הוא סיפר.

"במקביל גייסנו תרומות עבור מיני מתיקה וכיבוד קל לטובת מאות המשתתפים אורחי המלון. התוצאה היתה מפעימה. מוישי הגיע למתחם ולא האמין למראה עיניו. דמעות ניקוו בעיניו. ההתרגשות היתה עצומה. הסיפוק שלנו כמובן היה אדיר. כל הקושי שקדם לארגון האירוע מתגמד מול דמעות השמחה של נער בר המצווה", הוסיף.

לאורך השנה ארגון 'לב לרפואה' מעניק מענה לתושבי הדרום בייעוץ רפואי, בסעד בביה”ח, בעזרה למשפחות שיקיריהם שוכבים ל”ע בביה”ח ובהקמת רשת מועדוניות סעד לעזרה למשפחות בעלות ילדים הסובלים ממוגבלויות שונות לחיות חיי שגרה ככל שניתן. בתקופת הקורונה התגייסו מתנדבי הארגון להעניק מענה חירום לחולי קורונה המתארחים במלונות הקורונה בכל ההיבטים הלוגיסטיים השונים.

השארת תגובה