אחרי הסגר: התחבורה להר הזיתים שבה לפעול

מנכ"ל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל: "עם ישראל זקוק לעזרתם של צדיקי הדורות שוכני עפר במאבק במגפת הקורונה"

צוריאל קריספל
צוריאל קריספל

עם קבלת ההחלטה על ההקלות בסגר, מתחדשת פעילותו של קו 84 מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים. קו התחבורה שפועל כבר מספר שנים, משרת רבים העולים לפקוד את קברי הצדיקים ואת קברי יקיריהם הטמונים בהר הזיתים. בשנה האחרונה בעקבות הביקור הנרחב לשירותי הקו, הרחיבה חברת 'אגד' את תדירות הפעילות של הקו. בשנה שעברה זמן קצר לפני התפרצותה של מגפת הקורונה, התקדמו התכניות להרחיב את מסלול הקו, כך שיעבור בכל השכונות החרדיות בירושלים, אך עם פרוץ המגיפה הושעו התוכניות והם צפויות להתחדש בקרוב.

חרף העובדה שיהודים לא עלו להר הזיתים במהלך הסגר נשמר הסדר במקום, שלל האמצעים והפעולות שננקטו ע"י מועצת בתי העלמין וגורמי ומרכיבי הבטחון הפזורים בהר נותנים את אותותיהן ומאפשרים עלייה בטוחה למבקרים בהר הזיתים.

מערך האבטחה והמשלט (חדר הבקרה) הפועלים 24/7 ומהווים את מוקד השליטה על כל הנעשה בהר, פעל גם בימים אלו באופן מלא, על מנת למנוע תופעות של וונדליזם בהר הזיתים. וכפי שבא לידי ביטוי במקרה בודד וחריג בו פעלה המשטרה באופן מיידי ומהיר, פעולה שהביאה לתפיסתו של צעיר ממזרח ירושלים, שתועד רוקד ומתהולל בקברים הצדיקים בהר הזיתים. הצעיר נעצר ונחקר ועניינו הועבר להמשך טיפול של רשויות התביעה.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל: "הלב נחמץ לראות את הר הזיתים ריק בימי הסגר, אבל ידענו שזה גם רצונם של הצדיקים והצדקניות שקבורים בהר, שנשמור ונישמר על כללי הבריאות כפי הוראת גדולי ישראל. אני מאמין שהתפילות שעם ישראל יבוא להתפלל בהר הזיתים, עם שוך הגל השני של המגיפה, יעזרו לעם ישראל במאבק במגפת הקורונה ובעזרת השם יקוים בנו הפסוק "כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך", והמחלה תיעלם בקרוב מארץ ישראל. אני קורא לכל העולים להתפלל ולהשתטח על הקברים, להקפיד ולשמור על כללי הבריאות ולמנוע התקהלויות מסכנות חיים. שלא תהיה חלילה מצווה הבאה בעבירה".

השארת תגובה