הילדים המיוחדים חגגו את חג הסוכות

שוק ארבעת המינים אהל שרה
שוק ארבעת המינים אהל שרה

למרות הסגר הכללי בעקבות התפשטות מגיפת הקורונה וצמצום אירועי חג הסוכות בכל הארץ, במערך הדיור של "אהל שרה" בבני ברק קיימו את מצוות 'ושמחת בחגיך' כהלכתה. עם מספר שיא של דיירים שנותרו לחגוג את החג במערך הדיור, התקיימו הפעילויות ואירועי שמחת בית השואבה תוך שמירה על כל הנחיות הבריאות.

בשנים רגילות, החניכים והדיירים שמחים להיפגש עם משפחותיהם בתקופת החג, אך השנה לאור הסגר והמצב המיוחד הדיירים ובני משפחותיהם העדיפו לצמצם את המפגשים עם בני המשפחות ולמנוע יציאה ממערך הדיור הבטוח והמוגן של 'אהל שרה'.

ההכנות לחג החלו כבר 30 יום קודם הרגל, עם היערכות מקיפה להקמת סוכות גדולות, מקושטות ומהודרות בלמעלה מ25 דירות 'אהל שרה' הפזורות ברחבי העיר.

בסמוך לחג, נערך לחניכים 'שוק ארבעת המינים' שאפשר לחניכים לתרגל בחירת ארבעת המינים, ללמוד את הלכות ארבעת המינים ולחוות את חווית השוק, עם הרכישה והמכירה תוך הבנת התפקידים של כל אחד מהמשתתפים בשוק.

במהלך ימי חול המועד, הגיעו צוותי פנאי והעשרה לכל אחת מהדירות במערך, על מנת להפעיל את הדיירים בשעות היום יחד עם המדריכות השוהות בדירה. לצד החוגים, יצאו הדיירים בסיוע מתנדבות לפארקים קרובים להתאווררות קלה בפיקוח ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.
גולת הכותרת של פעילות חול המועד במערך הדיור, היו אירועי שמחת בית השואבה שעודדו את הדיירים לקשט את הדירות לקראת האירועים שנערכו במתכונת מקוונת תוך הלהבת הדיירים בשירי חג ושמחה.

במטרה לאפשר יציאה לבתים ופגישה עם בני המשפחות, אך להימנע מפגיעה בשאר דיירי הדירות, הוחלט ב'אהל שרה' להכשיר מספר דירות שישמשו כדירות בידוד לדיירים החוזרים מבני משפחותיהם ועלולים להיות נשאים של הנגיף. לאחר ביצוע בדיקות, ושהיה בבידוד כפי הנדרש, הצטרפו החניכים לחבריהם שנמצאים בדירות.

הצוותים בדירות והצוותים המלווים, הקדישו שעות רבות מזמנם על מנת לאפשר לכל אחד מ-130 חניכים שנותרו בדירות 'אהל שרה להרגיש תחושת בית ולקבל חום ואהבה גם במהלך חג הסוכות.

כמו בחג הסוכות, כך בכל השנה 'אהל שרה' לקח על עצמו את הטיפול במאות ילדים ובוגרים בעלי מוגבלות קוגנטיבית, באמצעות מערך דיור, חינוך ותעסוקה באמצעות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ומתנדבות.

"בכל שנה אנחנו מתפעמים מהיכולת של הצוותים להעביר את ימי החג באופן מושלם" אומרת הגב' מלכה וינברג, מנהלת אהל שרה, "השנה, על אחת כמה וכמה שהערכתנו לצוותים היא גבוהה לעין ערוך. למרות תקופת הסגר על כל המגבלות והקשיים הטכניים השונים, הצליחו להיערך באופן כזה שימי החג וחול המועד עברו על החניכים בשמחה ופעילויות מגוונות וב"ה – שעברו עליהם ועלינו בשלום ובנחת".

השארת תגובה