מאדום בוהק לצהוב: תל ציון

הישוב תל ציון הוגדר יישוב אדום בשל תחלואה גבוהה. בפעילות משולבת שהובילה המועצה יחד עם היישוב והתושבים, היום אחרי ימים של שיפור, תל ציון הורידה את התחלואה ויצאה מהצבע האדום

צילום: דוברות בנימין
צילום: דוברות בנימין

סמוך לראש השנה, על רקע העליה הגדולה בתחלואה הארצית והחזרה המדורגת של בחורי ישיבה רבים לבתיהם – זינקה התחלואה בישוב תל ציון באופן דרסטי, וצבעה אותו באדום בוהק.

במועצת מטה בנימין גיבשו שורת פעולות שהביאו לבלימת התחלואה וליציאה היום מהצבע האדום.

במועצה קיים מטה קורונה מפותח מאד בחודשים האחרונים שמקדים את המדינה בחקירות אפידמילוגיות, בהסברה ובתחומים נוספים. ביחס לתל ציון כמו ביישובים אחרים אותם הגדירה המועצה כיישובים שבמיקוד, היא פעלה באופן סדור ובתכנית מגובשת שהצליחה יחד עם הנהגת היישוב, הרבנים והתושבים להביא לירידה מבורכת בתחלואה. ואכן אחרי מספר ימים של מגמה טובה, תל ציון כבר לא בצבע האדום.

ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ ערך שיחות תכופות עם רבני היישוב וכן עם המשטרה שבתחילה נקטה יד קשה ולאחר ההידברות שיתפה פעולה עם המשימה באופן המתאים ליישוב.

בפן הטכני, המועצה העמידה אלפי כסאות כדי לאפשר תפילות במרחבים הפתוחים, ציליות רבות וציוד לוגיסטי נוסף שסייע לשמור על ההנחיות. גם פעילות צוות הצח"י הפנימי של היישוב סייעה מאד למשימה שנעשתה בכוחות משותפים.

לפני כשבועיים הביאה המועצה לתל ציון מתחם בדיקות קורונה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה. כמעט מחצית מהנדגמים יצאו חיוביים לקורונה. ראש המועצה ישראל גנץ נאבק על הבאת עמדת הבדיקה לבנימין ותל ציון והתעקש כי יש בכך צורך בהול. בעקבות תוצאות הבדיקות גם בפיקוד העורף וגם במשרד הבריאות הבינו כי הפעולה היתה נכונה.

בד בבד פעלה המועצה בתחום ההסברה באופן המתאים לציבור החרדי, בהודעות קוליות, במודעות רחוב ובשיח עם רבנים. בערב חג הסוכות נתלו בכל בניין קריאת מועצת חכמי התורה וקריאות רבנים נוספות. בערב שמחת תורה פרסמה המועצה מודעה עם קריאה מיוחדת של הגאון הרב בעדני שליט"א לתושבי בנימין החרדים ושעות ספורות לפני החג יצא כרוז שחידד את ההנחיות.

במועצת בנימין זוקפים את ההצלחה לא רק לפעולות שנעשו מצידה אלא מפנים את האצבע אל התושבים ולהנהגה הרבנית והמעשית. "תושבי תל ציון מתנהלים למופת. הם רחוקים מכל סטריאוטיפ שמוזכר ביחס לחברה החרדית בתקשורת. מכל המגזרים יכולים לבוא וללמוד כיצד קהילה מתמודדות בתנאים לא פשוטים עם תחלואה כזו. אנחנו העמדנו את הכלים ואת הליווי והסיוע הרפואי וההסברתי, אבל כל הקרדיט מגיע לתושבים, לרבנים ולעסקני היישוב" אומר ראש המועצה ישראל גנץ.

הוא מוסיף כי "מי מכלי התקשרות שבאמת ירצה לראות כיצד החברה החרדית מתנהלת באחריות ותחת מחירים אישיים וקהילתיים כבדים מאד, שיגיע לכאן ויסקר את האמת".

ביחס ליציאה מהצבע האדום לכתום אומר גנץ כי "זו תוצאה משמחת מאוד אבל אנחנו לא עוצרים כאן. השאיפה שלנו היא לשטח את העקומה ולנצח את התחלואה לגמרי – מעבר לעניין הבריאותי, שיטוח התחלואה יאפשר לנו לפתוח בבטחון את מוסדות החינוך, תלמודי התורה, הישיבות, הכוללים ומקומות העבודה ולשם אנחנו שואפים ".

השארת תגובה