רק בישראל: אמבולנסוכה שהסתובב בשכונה

מבצע החג המיוחד של נהג האמבולנס של מדא - צילום דוברות מדא 8.10.2020 (2)
מבצע החג המיוחד של נהג האמבולנס של מדא - צילום דוברות מדא 8.10.2020 (2)

יונתן שפיצר, נהג אמבולנס וחובש רפואת חירום במרחב ירושלים של מד"א, רגיל מדי שנה לחגוג את חג הסוכות. אך הפעם, נוכח משבר הקורונה, הסגר וגל התחלואה – הבין כי רוח החג נדחקה לשוליים. בשל כך, הוא יצא במיזם יצירתי ובמקום להביא את העובדים העמוסים אל הסוכה – הביא את הסוכה אליהם. שפיצר הקים סוכה ניידת הנגררת ע"י אמבולנס, ונסע ברחבי המדינה בין התחנות השונות של מד"א על מנת להפיץ את רוח החג לצוותים הרפואיים.

מלבד היותו חובש ונהג, שפיצר מרכז את פעילויות חב"ד בארגון מד"א בחגים ונוהג לחלק משלוחי מנות לעובדים בפורים, מצות בפסח ועוד. שנה, בשל העומס הרב על הצוותים ואווירת החג שכמעט ונעלמה – חשב שפיצר על רעיון יצירתי שיביא אור ושמחה לעובדים.

שפיצר בנה סוכה ניידת, המחוברת בנגרר לאמבולנס ויצא למסע חוצה ישראל בין תחנות מד"א השונות, בהן הגיע בהתאם להנחיות משרד הבריאות על שמירת ריחוק ועטית מסיכות ושימח את העובדים עם אווירת חג, סוכה מוארת, ארבעת המינים וכיבוד. עד כה הספיק שפיצר לבקר בעשרות תחנות ומתחמי היבדק וסע של מד"א במרחב ירושלים, במרכז הארץ ובדרומה והיום (ה') עובר בין תחנת מד"א בצפון. עד כה, מאות מעובדים מד"א כבר ביקור בסוכה הניידת.

על המיזם והתגובות, סיפר: "אנשי מד"א מאוד שמחים ונרגשים לראות את הסוכה. רבים מהם הרגישו שחסרה להם אווירת חג בגלל עומס העבודה. עבורי זאת שליחות גדולה מאוד. זה עושה אושר גדול לכולם ומקרב בין כל העובדים והמתנדבים. אפילו בכביש נהגים מצפצפים לי ומחייכים, כשהם רואים את הסוכה מחוברת לאמבולנס. זה משהו מיוחד מאוד בשביל כולם".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בין הפעלת מתחמי היבדק וסע, טיפול ופינוי חולי קורונה לבתי החולים, ביצוע דגימות ביתיות לנגיף הקורונה, טיפול בקריאות חירום ופעילות מד"א שבשגרה, אנו שמחים על האפשרות שניתנה לנו ועל היוזמה המבורכת – ועוצרים לרגע על מנת לנשום את רוח החג ולחייך. כולנו תקווה כי משבר הקורונה יחלוף במהרה וכי בחג הבא נחגוג את סיומו. בשם ארגון מד"א, העובדים והמתנדבים ברצוני לברך את אזרחי ישראל בחג שמח ובהרבה בריאות".

השארת תגובה