"להתפטר" – ביקורת מתוך הממשלה

השר אסף זמיר במוצאי יו"כ: "הנהגה שאני חלק ממנה ושעושה הכל מלבד להוות דוגמא אישית. הכל מלבד להיות ממלכתית ומאחדת. הנהגה שלא מתעלה לרגע הדרמטי הזה ונוהגת באחריות לאומית, אלא מתוך שיקולים פוליטיים ציניים

שר התיירות אסף זמיר
שר התיירות אסף זמיר

ביקורת מתוך הממשלה: שר התיירות אסף זמיר, מבכירי מפלגת 'כחול לבן' מטיח ביקורת מתוך הממשלה כנגד התנהלות הממשלה, בצל ההחלטה על הסגר.

בדברם שכתב במוצאי יום הכיפורים כתב השר זמיר כי עולים בו שיקולי פרישה ממשלה כשהוא לא חוסך ביקורת גם מסיעתו.

"יותר מכל אני מצטער שבמקום להנמיך את להבות השנאה, אנחנו יושבים בממשלה שמלבה אותן", כתב השר זמיר. "באפריל, במהלך המו"מ הקואליציוני, דיברנו על הקמת קבינט פיוס לאומי. זה הפך ברבות הימים לבסיס להמון דאחקות אבל רק כמה חודשים חלפו והצורך בפיוס מעולם לא היה נוכח יותר".

בהמשך, כותב שר התיירות: "את כל פצעי החברה הישראלית חשפה הקורונה מלמטה ועד למעלה. היעדר משילות בחלקים מסוימים בחברה, היעדר יכולות אכיפה של המשטרה, אפס ערבות הדדית בין חלקים שונים באוכלוסיה ומערכת בריאות שאת תוצאות הזנחתה רבת השנים אנחנו רואים עכשיו, כשצוותי הרפואה המדהימים ומעוררי ההשראה עוד רגע נופלים מהרגליים ממחסור בכח אדם. אבל מעל כל אלו, ההנהגה. הנהגה שאני חלק ממנה ושעושה הכל מלבד להוות דוגמא אישית. הכל מלבד להיות ממלכתית ומאחדת. הנהגה שלא מתעלה לרגע הדרמטי הזה ונוהגת באחריות לאומית, אלא מתוך שיקולים פוליטיים ציניים".

"אני מודה שהאמנתי שזה יהיה אחרת ושהשותפות הפוליטית הזו תייצב ותאפשר להוביל מהלכים שיאחו את החברה ויוציאו אותנו מהמשבר. חבריי ואני עוד לא ויתרנו על הניסיון היום יומי להפוך אותה לכזו אבל אני מודה שאנחנו בינתיים לא מצליחים מספיק. הגנה על מערכת המשפט ואכיפת החוק, הגנה על הזכות להפגין, ניסיון למנוע מהלכים רעים בתחומי הכלכלה ושיפור כלשהו בקבלת ההחלטות ובייצוג חלקים רחבים ככל הניתן של העם בהליך קבלתן הן מנת חלקנו בינתיים ואני מודה שזו משימה מתסכלת וסיזיפית מאד".

"אני שומע את הקולות שקוראים לנו לפרק את הממשלה ולהתפטר", הוסיף זמיר. "אין יום שהאופציה הזו לא עוברת לי בראש ומאופסנת בארון כשאני נזכר באלטרנטיבה. בחירות בצל הקורונה. ממשלת מעבר של נתניהו ושות'. העמקת השסע, תוצאות לא ידועות ופגיעה הולכת וגוברת במרקם החיים העדין בחברה שבחלק מהימים כבר מרגישה לי על סך התפרקות טוטאלית. לכבוד יום כיפור היה לי חשוב לשתף אתכם במחשבות שמצטברות אצלי כבר תקופה".

בהמשך כותב השר זמיר: "12 שנים שאני נבחר ציבור ולא פעם נאלצתי לקבל החלטות קונטרוברסליות מאמונה שהם הנכונות עבור האזרחים במדינה ועבור מצביעיי. ההחלטה להיות חבר הממשלה הנוכחית היא במרחק הקשה מכולן אבל היא נעשתה בתום לב ומתוך רצון אמיתי להביא לשינוי לטובה בתקופה אולי הקשה ביותר שישראל ידעה מאז שנולדתי. חבריי נהגו לכנות את כניסתנו לממשלה כניסה מתחת לאלונקה, אבל אני תמיד מתאר את זה כקפיצה על רימון. משהו אינסטינקטיבי שאדם סביר יברח ממנו, שאי אפשר לצאת ממנו חי, אבל שבפעולה עצמה מציל אחרים. אני יודע שעבור רבים מכם הסבריי אינם משכנעים ופעולותיי הפוליטית פגעו ופוגעות בכם. על כך אני מבקש היום סליחה".

השארת תגובה