"בחורי ישיבות מסרבים להיבדק"

הממונה על המאבק בקורונה בחברה החרדית: "זה מאד מאד מטריד אותי, הם הבעיה המרכזית, אותם עשרת אלפים שלא שיתפו ולא משתפים פעולה. אין לנו שום שליטה או מידע עליהם. אני חושש מהיציאה שלהם הביתה"

הקפסולות בישיבת תפארת לוי באלעד
הקפסולות בישיבת תפארת לוי באלעד

הממונה על המאבק בקורונה בחברה החרדית, אלוף במילואים רוני נומה, הביע הבוקר (שלישי) דאגה מחוסר שיתוף הפעולה של אלפי תלמידי ישיבות שהורשו לשוב לבתיהם לאחר חודש וחצי בישיבות סגורות.

אמש, בצאת יום הכיפורים, הותר לכ-40 אלף תלמידי ישיבות, שהחלו את ‘זמן אלול’ בסוף חודש אב, לצאת לחופשה.

בשיחה עם ‘כאן חדשות’ אמר האלוף נומה כי כעשרת אלפים מהתלמידים לא מוכנים לעבור בדיקה – וכלל לא ברור כמה מהם נדבקו בנגיף וכמה צריכים לשהות בבידוד.

“זה מאד מאד מטריד אותי, הם הבעיה המרכזית, אותם עשרת אלפים שלא שיתפו ולא משתפים פעולה”, אמר נומה. “אין לנו שום שליטה או מידע עליהם. אני חושש מהיציאה שלהם היום הביתה”.

לדבריו, מתוך 40 אלף תלמידי הישיבות הגבוהות, 30 אלף משתפים פעולה עם המתווה המיוחד שנבנה עבורם.

“הפקנו לקחים אחרי ליל הסדר, הם לא יצאו הביתה 47 יום. הם חיים בקפסולות ועברו בדיקות. מי שהיה במגע עם חולה והתגלה חיובי בימים האחרונים – יועבר לישיבות שהוסבו למלוניות או ישארו בישיבות שלהם עד אחרי חג הסוכות. מי שבריא ייצא הביתה”.

בתוך כך, משטרה ביצעה הלילה מבצע אכיפה בבני ברק למפירי הנחיות הקורונה. בין היתר, נרשמו עשרות דוחות למפירי סגר, לצעירים שלא עטו מסכות בציבור ולא שמרו על מרחק של שני מטרים זה מזה.

2 תגובות
  1. חרדים מספקים תחמושת תעמולתית לאנטישמים ברחבי העולם. טרם היתה כמותה.
    היתה זאת הפעם הראשונה בתולדות העם היהודי
    שבה יהודים התפללו ביום הכפורים (ל"מחילה, סליחה וכפרה") תוך שהם משגרים ווירוסים שנועדו מטבעם ("פסיק רישיה") לפגוע בחפים מפשע, עד לסופם המר.

  2. תעזבו אותנו בשקט אנחנו לא עדר עיזים

השארת תגובה