2.5 מיליון בגין נפילה מסולם מאולתר

י' חרדי תושב המרכז תובע באמצעות עו"ד אלי מאור מבני ברק בימים אלה את חברת הביטוח "הראל" בעקבות נפילתו מסולם מאולתר במהלך עבודתו כנהג משאית

אילוסטרציה: סולם מאולתר
אילוסטרציה: סולם מאולתר

י' חרדי תושב המרכז, בן 40 במועד פגיעתו, תושב המרכז נפגע במהלך עבודתו בעת טיפוס על סולם מאולתר במפעל מלט אליו נשלח ע"י מעבידו ע"מ לפתוח את מכסה מכלית המלט לפני טעינת המלט.

בהתאם לכתב התביעה שהוגש ע"י עו"ד אלי מאור מבנק ברק מומחה לתביעות תאונות עבודה וכן תאונות דרכים, במהלך הירידה מהסולם המאולתר, החליק י' על את חפירה שהושם ברשלנות ע"י אחד העובדים במפעל ובגין כך, סובב ושבר את קרסול רגל ימין.

י' הובהל ע"י חברים לעבודה ממקום התאונה לביה"ח, שם אובחן לו שבר מרוסק תוך מפרקי בכף רגל ימין, עם תזוזה של השבר, ובביה"ח הוחלט על קיבוע השבר עם שילוב של  איסור דריכה, ואשפוזו לצורך השגחה במחלקה הכירורגית בבית החולים.

לאחר שחרורו של י' מאשפוז בביה"ח, הוא הצטווה על מנוחה ולאחר שהורד הגבס, הוא החל בטיפולי פיזיותרפיה לשיפור טווחי התנועה בכף הרגל וכן היה במעקב אורתופד במרפאות חוץ אורתופדיה בביה"ח, מרפאות חוץ לכאב בביה"ח, וכן נטל תרופות לשיכוך כאבים.

י' באמצעות עו"ד אלי מאור מבני ברק, המומחה גם בתביעות ביטוח לאומי, נפגעי עבודה, עתר למוסד לביטוח לאומי להכרה בתאונה כ"תאונת עבודה", וכן בתביעה לקביעת דרגת נכות רפואית קבועה לכל ימי חייו, ולאחר שהופנה ע"י עו"ד מאור למומחה מנוסה ומוכר לכירורגיה אורטופדית לחוות דעת רפואית פרטית, שקבעה לו אחוזי נכות בשיעור של 30%, עמד י' בפני ועדה רפואית במוסד לביטוח לאומי והוכרה לו נכות בשיעור של כ- 45% בשילוב תקנה 15, בגין הפגיעה ביכולתו לעבוד כנהג משאית, וזאת לכל ימי חייו, שבגינה הוא זכאי לקצבה חודשית בסכום של אלפי ש"ח לחודש.

לאחר קביעת המוסד לביטוח לאומי פנה י' והגיש באמצעות עו"ד אלי מאור כתב תביעה מנומק בסכום של 2.5 מיליון ש"ח, לבית המשפט השלום בהרצליה נגד חברת הביטוח הראל, מי שביטחה את המפעל בו נפגע י' במועדים הרלבנטיים לתביעה ולפיכך אחראית בפיצויו בגין כלל נזקיו ע"פ פוליסה שהנפיקה חברת הביטוח מסוג "אחריות צד ג'".

במסגרת כתב התביעה במישור האחריות בנזיקין לתאונה, מציין י' בין היתר כי הסולם שבגינו אירעה פציעתו, היה סולם מאולתר, לא תקני ולא בטיחותי, שהוצב ע"י המפעל, ומכל מקום לא עמד בתקן 1847 של מכון התקנים, שעניינו בקיום החובות בדבר תקינות ובטיחות של סולמות, המיועדים בין היתר לעבודה בגובה.

כן נטען בכתב התביעה כי בהתאם להלכת בית המשפט העליון מקדמת דנא, יש לחייב את חברת הביטוח כמי שבאה בנעליו של המפעל שגרם נזק גוף לי' בכך שלא שמר על כללי הבטיחות וזאת ע"י התקנת סולם מאולתר, ומבלי להדריך את העובדים במפעל לשמור את סביבת הסולם סטרילית ולאסור הנחת חפצים בסמוך לסולם, וכן נטען שלאחר ובשל התאונה שבנדון גידרו האחראים לבטיחות במפעל את זירת התאונה, ואינם מאפשרים עוד לנהגי משאית לטפס על סולם זה…

כתב הגנה מטעם חברת הביטוח "הראל" בתביעה זו, טרם הוגש לתיק בית המשפט.

השארת תגובה