תביעה: נפצע במהלך אתגר פיינטבול

עו''ד דוד פייל צלם רן כליף.
עו''ד דוד פייל צלם רן כליף.
באתר הפיינטבול כותבים המארגנים כיצד הפעילות במתחם מומלצת לימי הולדת, בר מצוות, ימי כיף, ולקבוצות הרוצות ליהנות מפעילות פיינטבול אתגרית "שתשאיר זיכרון טוב להמון זמן!!"
ואכן, את יום הגיבוש במתחם הפייטנבול, אותו ארגנה חברת אל-על לעובדיה, סביר להניח שא' בן ה-49 – לא ישכח לעולם.
למרות שבאתר החברה נכתב: "אצלנו בפיינטבול מאמינים בשירות ובטיחות", בפועל, כך על פי התביעה שהגישו עורכי הדין דוד פייל ואיתן פרגו ממשרד פייל ושות' – עובדי החברה הסתפקו בתדריך בטיחות מינימליסטי ביותר, שעיקרו הנחיה למתמודדים כי במידה ויורים עליהם, עליהם להרים ידיים. "מלבד הנחיות אלה, לא קיבל התובע כל הנחיות כיצד לפעול במצב של חנק או מצוקה, ולא היה במקום אזור מוגן שאליו יכול היה להימלט במקרה של מצוקה", טוענים עוה"ד פייל ופרגו בתביעה.
וכך מצא את עצמו א' באש צולבת של כדורי צבע, ובהתאם להנחיות הוא הרים את ידיו. או אז חש לפתע כיצד ציוד המגן והמסכה שאותם לבש, ואינם מותאמים לתנוחה של הרמת ידיים – מתחילים לחנוק אותו. העובד שנקלע למצוקה הוריד את המסכה מפניו, ואז נורה אל ראשו כדור צבע עוצמתי, שפצע אותו בעפעף ובעין, וגרם לו לכאבים קשים.
העובד פונה לחדר המיון בבי"ח העמק בעפולה, שם אובחן כסובל מחבלה בעין שמאל ודימום בעפעפיים. הוא התלונן על כאבים בפנים כולל עין שמאל, וערפול מול שדה ראייה עין שמאל.
על פי התביעה, למרות שהאמין כי הפגיעה בעינו קלה ותחלים במהירות, למציאות היו תוכניות אחרות, וכתוצאה מהפגיעה התדרדר מצב עינו בצורה משמעותית. כיום סובל א'  מגלאוקומה חבלתית, ומליקוי בשדה הראייה השמאלי,  ומומחה לרפואת העין שחוות דעתו צורפה לתביעה קבע כי סך הנכות המשוקללת ממנה הוא יסבול לשארית חייו מוערכת בשיעור של 28%.
בתביעה אותה הגישו נגד אתר האתגרים וחברת הביטוח המבטחת אותה, טוענים עוה"ד פייל ופרגו כי עובדי החברה "התעלמו מסיכונים ממשיים בתחום מתחם הפיינטבול, לא דאגו להדרכה מעשית או הדרכה תיאורטית מפורטת למתחילים, לא דאגו לאזור מוגן, העסיקו עובדים בלתי מיומנים, פעלו ברשלנות או בחוסר זהירות, הפרו את חובתם לספק לתובע מקום בטוח לפעילות, לא השגיחו על המשתתפים, חשפו את המשתתפים ובכללם את התובע לסיכונים מיותרים, לא סיפקו אמצעי מיגון מספקים ועוד".
לפיכך, הוגשה כאמור על ידי  עורכי הדין פרגו ופייל תביעה לפיצויים, בשמו של העובד, נגד אתר האתגרים וחברת הביטוח המבטחת אותה – בסכום המקסימלי שבסמכותו של בית המשפט (2.5 מיליון שקלים).
התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.
משרד עו"ד דוד פייל ושותhttp://www.df-law.co.il  מתמחה ברשלנות רפואיתנזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים
השארת תגובה