מקרן OPTOMA X390– מקרן לבית או לגינה – עוצמתי ומפתיע  | סקירת מוצר

OPTOMA-X390
OPTOMA-X390

אם יצא משהו טוב אחד משנת 2020, זה המקרן הזה. חברת אופטומה ידוע כחברה שעובדת עם רכיבים יוקרתיים ועם רף מאוד גבוהה כדי להבטיח שהתוצר ייצא לא פחות ממושלם. דגם זה עונה על הדרישות, אבל הוא יותר נגיש מבחינה תקציבית מאשר הרבה דגמים אחרים של החברה. יצאנו לסקור את מקרן אופטומה דגם X390.

מאפיין ייחודי של המוצר

לכל מוצר שתראו בשוק יהיה את המאפיין הייחודי שלו. מה זה אומר? זה אומר שהחברה שתלה רכיב אחד שגורם למוצר להפוך מבסדר למושלם. במקרה הזה החברה בחרה לתת דגש על עוצמת הבהירות. נדיר מאוד לראות מקרן שאינו מקרן תעשייתי (כמו בבתי קולנוע, אולמות אירועים ועוד) העונה על דרישה של 3,800 אנסי לומנס. אם אתם חושבים לעצמכם שזה לא ביג דיל… אז אני אראה את התמונה באופן בהיר יותר, אז כנראה שלא הבנתם את המשמעות. יש הרבה מקרנים ניידים, אבל אין לי מה לעשות עם מקרן נייד שאין לו עוצמת בהירות גבוהה, מלבד מלחכות לאור שירד. מקרן זה נותן לנו את האפשרות להשתמש בו לאורך כל שעות היום ובכל מקום בו נבחר, בין אם זה מקרן לסלון הבית ובין אם זה משמש בתור מקרן למרפסת. אז הכרנו עכשיו את המאפיין הייחודי של הדגם הזה, בוא נראה מה עוד יש לנו!

עיצוב זה חשוב

אחרי שהתמקדנו במאפיין הייחודי, הגיע הזמן לפתוח את האריזה. למעשה, מקרן זה נראה די פשוט כלפי חוץ. המקרן מגיע בצבע שחור מלא, עיצוב די צנוע יש לומר. פאנל השליטה (הפאנל בו יש כפתורי שליטה בסיסיים כמו ווליום, ניווט בתפריט…) נמצא בחלק העליון ודרכו ניתן לתפעל את המוצר במקרה בו השלט לא עובד. בחלק האחורי של המקרן יש את כל החיבורים הנדרשים, אין יותר ממה שצריך, יש את הכמות המדויקת. החיבורים כוללים כניסת HDMI, VGA, כניסת USB, כניסת AV ועוד. בקדמת המקרן יש את העדשה ממנה למעשה אנחנו מפיקים את עוצמת ההארה העצומה של המכשיר. בצדדים יש פתחי אוורור שישמרו על כך שהמקרן לא יתחמם. יש אפשרויות התקנה בתחתית מקרן במקרה בו אתם רוצים לתלות את המכשיר על מתקן תלייה.

מפרט טכני 

דגם: Optoma X390

טכנולוגיה: DLP

רזולוציה מקסימלית: 1920×1080

עוצמת הארה:ANSI LUMENS 3800

ניגודיות: 1:23000

גלגל מנורה: 6 צבעים

תומך HD: יש

כניסת HD: יש

הקרנה ב- D3: יש

גודל מסך: 30  עד 300 אינץ'

יחס מימדים: 16:9 או 3:4

חיי מנורה: 15000 שעות

רמקול מובנה: יש

משקל :2.2 ק"ג

הגיע הזמן להפעיל את המקרן!

החיבור מתבצע בקלות רבה, המקרן יכול להתחבר למקור תוכן שונה כמו מחשב או ממיר ומשם תועבר האות. את ההקרנה ביצעו על גבי מסך הקרנה חשמלי ואיכותי כדי לא להוריד מאיכות המקרן. מיד בהקרנה ניתן לראות את הביטוי של עוצמת ההארה, מלבד לכך שהתמונה הרבה יותר ברורה, היא גם יותר חדה. זה נראה כאילו כל המפרט הטכני של המוצר יוצר הרמוניה בין הניגודיות של המוצר, עוצמת ההארה והרזולוציה הגבוהה. גם כשהאור דלוק לגמרי איכות התמונה לא ירדה אפילו במעט.

מעבד התמונה מקודד בקלות רבה תכני 1080P ששודרו אליו, ניתן לראות את התמונה במצבים שונים כמו מצב קולנוע או סרטונים, מצגות ואפילו סתם לגלוש באינטרנט. כמו כן, למקרן זה יש תמרון רחב בין הגדלים של ההקרנה אליהם הם יכול להגיע, ניתן להתחיל מ 30 אינץ' ולהגיע ל 300 אינץ'! גם כאשר אנחנו מנסים את גודל ההקרנה הנמוך ביותר וגם כאשר אנחנו מנסים את הגדול ביותר, איכות התמונה אינה נפגעת, ניתן לקרוא את התוכן המוקרן בצורה ברורה. כמובן שצריך לחשב את המרחק בין המקרן למסך בצורה הגיונית, עליכם לבחור במרחק צפייה אופטימלי.

המקרן עובד מצוין גם כאשר חיברנו אותו למרפסת בחוץ כאשר עוד יש אור יום בחוץ. הבדיקה האחרונה שיש לעשות עכשיו הוא לבחון את התגובה של דגם זה למשחקי קונסולה חדשים. חיברנו את המקרן לקונסולת משחקים חדשה דרך כבל ה HDMI, הזיהוי מתבצע אוטומטית, וניתן לומר שאין קטיעות, תגובת התמונה מאוד חדה ומאוד מתאימה למשחקים החדשים ביותר, הצבעים בוהקים ונראה הרבה יותר אמיתי מאשר חיברנו את המקרן לטלוויזיה.

לסיכום

מקרן אופטומה X390 עולה כ 4,500 שקלים, מחיר מאוד הגון למה שהחברה מציעה לנו. בדרך כלל כאשר אנחנו מתקרבים למקרני אופטומה אנו מיד רואים שהמחירים מיועדים לעשירון העליון. אבל לא דגם זה. נראה כאילו החברה פחות שמה דגש על הפן העיצובי, מלבד פתחי האוורור הרבים שבהחלט שומרים על המכשיר, ונתנו יותר דגש על הפן הטכני של דגם זה. אפשר לומר שדגם זה הוא הדגם הכי נייד והכי מתאים לניידות שפגשנו בתקופה האחרונה. חשוב לדעת להתאים את מסך ההקרנה הנכון לדגם, ולדעת איפה למקם את המקרן עצמו. בשביל כל אלה מומלץ להתייעץ עם מומחים הנמצאים בחנויות המקצועיות.

השארת תגובה