גיטרה קלאסית מחיר – מהם המחירים של גיטרות קלאסיות?

אילוסטרציה - שימעל'ה והגיטרה צילום דוד שטיין
אילוסטרציה - שימעל'ה והגיטרה צילום דוד שטיין

לפני שתתחיל לנגן וללמוד את התיאוריה של המוסיקה, אתה צריך להתחיל בקניית הגיטרה! גיטרה קלאסית היא המומלצת ביותר עבור הנגנים המתחילים. אבל איך תדעו לבחור בין שלל המותגים הקיימים בשוק? ומה התקציב שצריך להשקיע כדי לבחור את הגיטרה המושלמת?

בעזרת כלי המיתר ובעזרת שיעורי נגינה או למידה עצמאית תהפכו בשלבים לנגנים עם מוזיקליות נהדרת שתתרום לכם בהמשך דרככם בכל כלי נגינה שתבחרו. האנשים עם הטכניקה הטובה ביותר במוזיקה הם כולם נגני גיטרה קלאסית. עם זאת, לפני שאתה מדמיין את עצמך מופיע מול אלפי איש, בוא נפנה לעניינים יותר מעשיים לנקודת הזמן העכשווית. כמו כל מוזיקאי מתחיל, אתה בטח לא בטוח איפה כדאי לקנות גיטרה קלאסית מומלצת, ואיך לא לחרוג מהתקציב שלך. אל תדאג! קיימות אפשרויות רבות המאפשרות לך לבחור בגיטרה שעליה חלמת מבלי לפגוע בחשבון הבנק שלך…

גיטרה לרכישה באינטרנט –  שימו לב…!

באינטרנט אפשר למצוא הכל מהכל, אבל לצערנו שם לא תקבלו את המחיר המדויק עבור הגיטרה המתאימה לכם. הסיבה לכך פשוטה, בשביל למצוא את הגיטרה המתאימה לכם אתם חייבת לנגן עליה פיזית. כדי להימנע מגלישה של שעות על גבי שעות באינטרנט, דעו שהמחירים נעים בטווחים עצומים. אתם יכולים למצוא גיטרות קלאסיות החל מ 100 שקלים ועד עשרות אלפי שקלים. המחיר תלוי ברמה המקצועית שלכם ובתקציב שלכם. אם אתם נגנים מתחילים אתם לא צריכים להוציא יותר מ 400 עד 900 שקל עבור גיטרה קלאסית עם נרתיק ואביזרים נלווים. על אף שהמחירים יכולים להיות מאוד מושכים באינטרנט מומלץ לבדוק לפני רכישת הגיטרה שלך, וקנו ממקום אמין ומומלץ.

זו המלצה על רכישת גיטרה באתר זה.

אז מאיפה קונים?

הדור של היום רגיל לקנות הכל באינטרנט, אבל כלי נגינה קונים אך ורק מחנות מוסיקה. היכנסו לחנות המתמחה בכלי נגינה ובאביזרי סאונד והגברה. חנויות אלה קיימות כמעט בכל עיר בארץ, אבל יש לשים לב שאתם לא פונים לחנות סאונד המנוהלת על ידי חובבנים, אלא על ידי אנשים מקצוע ומומחי סאונד. במעמד הרכישה תוכלו להגיע עם תקציב מראש ולבקש לראות גיטרות קלאסיות בטווח המחירים הזה, ותנסו כל אחת מהגיטרות בעצמכם, החזיקו אותה, בדקו אם היא נוחה לכם ובקשו מהמוכר שינגן עבורכם מעט אם אתם לא יודעים בשביל לשמוע את הצלילים, בדקו אם הצליל נקי ללא זמזומים שמפריעים ברקע. מחירי הגיטרות בחנויות אינם שונים כל כך מהמחירים באינטרנט, רק פה שהסיכון הוא נמוך יותר. גם בחנויות סאונד תוכלו למצוא גיטרות קלאסיות בטווח המחירים של 400 עד 800 שקל עבור נגנים מתחילים. עבור נגנים מתקדמים תצטרכו להשקיע יותר, 600 עד 2,000 שקלים. נגנים מקצועיים יצטרכו להשקיע יחסית הרבה כדי להנות מגיטרה קלאסית עבודת יד איכותית ועמידה.  

למה לקנות גיטרה קלאסית?

ישנן הרבה סיבות לרצות לקנות גיטרה קלאסית, אבל למה לא פשוט לשכור? הרבה אנשים בודקים את האפשרות לשכור גיטרה קלאסית בתור התחלה. אז אנחנו פה לנפץ לכם כמה מיתוסים. הדבר הראשון, המחיר אותו תשלמו עבור שכירות של גיטרה קלאסית למשך חודש יהיה שווה ערך למחיר המלא אותו תשלמו עבור גיטרה קלאסית לרכישה. לכן, כל מי שאומר לך שאתה יכול לחסוך כסף בשכירות של גיטרה הוא טועה ומטעה. הדבר השני הוא, כאשר אתם שוכרים גיטרה קלאסית בתור נגנים מתחילים, אין לכם חיבור רגשי לגיטרה, אין לכם דרייב שיגרום לכם להתמיד, זו התחלה לא משתלמת בשביל נגן מתחיל, במיוחד שזה לא חוסך לכם שקל. הגיטרה הקלאסית היא מאוד ידידותית לנגן המתחיל, המרחב בין המיתרים רחב, הצוואר של הגיטרה מאוד נוח לנגינה, עליכם לדעת לבחור את גודל הגיטרה המתאימה לגודל שלכם. יהיה לאצבעות שלכם הכי קל להסתגל לגיטרה הקלאסית בתור התחלה מאשר כל גיטרה אחרת.

לסיכום – כמה אני אמור לשלם?

אז כמו שכבר הבנתם קשה לאמוד במדויק את המחיר אותו תשלמו עבור גיטרה קלאסית או גיטרה אקוסטית. המחירים נעים בטווח רחב ותלויים בהרבה מאוד דברים. נגנים מתחילים לא צריכים להשקיע כל כך הרבה, זאת תחילת הדרך שלכם ואתם צריכים להתמקד יותר בשיפור הטכניקה שלכם. אם אתם רוצים לחסוך כסף הגיעו לחנות סאונד והגברה שהיא יבואן רשמי שם תמצאו את המחירים האטרקטיביים ביותר. הגיטרות הקלאסיות הן גם כן הכי נוחות לכיס מכל שאר סוגי הגיטרות למעט היוקללה שהיא נעה באותו טווח מחירים. בסופו של דבר, המחיר הוא לא מה שחשוב אלא ההתמדה שלכם והשאיפה שלכם ללמוד. תנו לנו לגלות לכם סוד, אף נגן מקצועי שאתם רואים על הבמות לא התחיל עם גיטרת זהב…

השארת תגובה