בסגר מותר רק: להפגין ולאכול

שלושה ימים לפני הסגר: משרד הבריאות עושה סדר בהנחיות • אפשר להגיע לעבודה, לצאת לקבלת טיפול רפואי, להצטייד בתרופות ולסייע לאדם במצוקה • ומה עם התפילות בבתי הכנסת?

סגר על בני ברק
סגר על בני ברק

במשרד הבריאות פרסמו הנחיות לימי הסגר, שיחל ביום שישי הקרוב ויימשך עד אחרי שמחת תורה.

על פי ההנחיות, שכפופות לאישור סופי של הממשלה ושל הכנסת, בימי הסגר ייסגרו כלל העסקים בתחומי המסחר, התרבות, הבילוי, הפנאי ותיירות הפנים – כולל בריכות שחייה, חדרי כושר ומסעדות – וכן תחול הגבלה ביציאה מהבית עד לטווח של 500 מטרים, למעט במקרים כמו הגעה וחזרה ממקום העבודה, הצטיידות בתרופות וקבלת טיפול רפואי, השתתפות בהפגנה, סיוע לאדם במצוקה וטיפול חיוני בבעלי חיים.

על פי הודעת המשרד, התקהלויות יתאפשרו עד עשרה בני אדם בחלל סגור ועד 20 איש במרחב הפתוח.

השירותים שיתאפשרו בימי הסגר: מכירת מזון ומוצרי היגיינה, אופטיקה ותחזוקת הבית, בתי מרקחת וחנויות למכירת מוצרי תקשורת ורשתות המספקות שירותי תקשורת ואביזרים רפואיים.

בנוסף לכך, מערכת החינוך תיסגר לתקופת הסגר. יפעלו רק מסגרות החינוך המיוחד, פנימיות ומוסדות חריגים נוספים.

במשרד הבריאות עדכנו גם כי התפילות בראש השנה וביום כיפור במרחבים הפתוחים יתאפשרו בקפסולות קבועות של עד 20 איש, תוך שמירה על מרחק של שני מטרים בין מתחמי התפילות והפרדה של כיסא ריק, בין מתפללים שלא מתגוררים יחד.

התפילות שיתקיימו בתוך מבנים ייערכו בהפרדה של שני כיסאות ריקים בין מתפללים שלא גרים יחד.

מתחמי התפילה יסומנו על ידי מחיצות קשיחות או באמצעות ניילון, ובכניסה לכל אחד מהם יוצב שלט עם שם ממונה הקורונה והתפוסה המותרת.

מבני התפילה באזור שהוגדר אדום יפעלו בקפסולות של עד עשרה אנשים. באזור כתום הקפסולות יורחבו ל-25 איש.

כל זאת, בתנאי שנשמר מרחק של ארבעה מ”ר בין אדם לאדם בשטח המבנה.

השארת תגובה