'אין שני לו' – תיקון הקורונה

מעמד תפילה והתרת נדרים במעמד ראב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א, בציונו של רבי עמרם בן דיוואן בווזאן שבמרוקו

הרב פינטו בתיקון
הרב פינטו בתיקון

לאחר חודשים בהם העולם מתמודד עם מגיפת הקורונה, והמשבר הכלכלי העולמי, ולאור בקשת יהודים מכל רחבי העולם, תערך היום יום רביעי כ"ב מנחם אב תפילה נדירה ומיוחדת באחד מהקברים המוכרים ביותר במרוקו, ציונו של רבי עמרם בן דיוואן . כפר אסז'ן הסמוך לוזאן שבמרוקו.

התפילה שתכלול התרת קללות ונדרים, וכן שיעור תורה מיוחד, נועדה להעתיר על ישועת הכלל והפרט, כשהרב למרות יסוריו יוצא למסע הארוך לציונו של הצדיק.

במהלך החודשים האחרונים, כשהעולם כולו הסתדר, הקפיד הרב פינטו על מסירת שיעורי תורה תמידים כסדרן, וקרא לחיזוק בלימוד התורה לכל תלמידיו ולכל שומעי השיעורים, מאות אלפים ברחבי העולם, בשיעורים, קרקא הרב להקפיד על קביעת עיתים לתורה, ועל חיזוק בתורה מידות ויראת שמים.

לאור המצב הכלל שלח אתמול הרב פינטו אגרת מרגשת בה הוא כתב בדם ליבו את המילים הבאות "הימים האלו, ימים שהזמן של התשובה והכפרה התחיל בהם וכל רגע הוא בעל משמעות גדולה בשמים וכל מעשה שעושים, משנה את כל הכף ולכן אנחנו מחויבים להילחם, לאסוף זכויות ומעשים טובים וכוחות סגוליים להינצל.

בעוונות הרבים, בכל יום שומעים עוד יהודי חולה, עוד יהודי במצב קשה, עוד יהודי בדוחק קשה בפרנסה ואת המצב הזה חייבים לעצור. ואיך עוצרים, רק על ידי תפילה ותשובה וצדקה שמעבירים את רוע הגזרה.

והנה יש עוד דרך שמובאת ברבנו הרמ״א, בימים הנוראים ילך האדם לבית החיים, שהנפטרים יעוררו רחמי שמים על החיים. והנה בימים קשים אלו, שמלאכי חבלה מסתובבים בעולם ויש נספה בלא עת וטובים וכשרים בעמנו מאבדים את חייהם, את בריאותם ואת פרנסתם ואת כל מהות חייהם, מצוה וחובה לקיים את דברי רבנו הרמ״א ללכת ככלב בן יפונה, לקברות צדיקים, אשר עומדים בשמים כמגן על כלל עם ישראל.

ציונו של רבי עמרם בן רבי אפרים דיוואן זצוק"ל המוכר בכינוי רבנו העד"ן הקדוש, נחשב כמקום מסוגל לישועות מזה דורות אצל יהודי מרוקו.

רבי עמרם מקובל קדוש יליד ירושלים, .היה נצר למשפחת רבנים ידועה והיה מחכמי ירושלים, בימים ההם הוא יצא כשליח דרבנן למרוקו ומי ששלח אותו חתם בשם רבי עמרם החכם השלם עוקר הרים, לציונו בכפר אסז'ן הסמוך לוזאן עולים מידי שנה רבבות יהודים, כשסיפורי ישיעות לרוב מוכרים מזה דורות על כל המתפלל במקום.

ניתן יהיה לצפות בשידור חי בתפילה בכל הרשתות החברתיות וניתן להעביר שמות לתפילה ישראל 0534816046 ארה"ב 17867557011 אנגליה 441224051600 קנדה 12268289006

השארת תגובה