הראשל"צ: חזרו לישיבות במתווה הקפסולות

הראשון לציון, רבה הראשי של מדינת ישראל הגר״י יוסף במכתב לבחורי הישיבות לקראת 'זמן אלול': חזרו לישיבות במתווה הקפסולות

הראשון לציון הגר"י יוסף בלג בעומר בבני ברק, צילום: יעקב כהן הראשון לציון הגר"י יוסף בלג בעומר בבני ברק, צילום: יעקב כהן
הראשון לציון הגר"י יוסף בלג בעומר בבני ברק, צילום: יעקב כהן הראשון לציון הגר"י יוסף בלג בעומר בבני ברק, צילום: יעקב כהן

בעקבות הגבלות הקורונה בחודשים האחרונים שגרמו לרפיון בהיכלי התורה והישיבות הקדושות, כתב הרב הראשי לישראל מרן הראש"ל הגר"י יוסף מכתב מיוחד לבני הישיבות והוריהם: "יש לעודד ולחזק את בחורי ישראל היקרים ואת הוריהם, לשוב להיכלי התורה והיראה, על פי מתכונת הקפסולות שאושרה ע"י גורמי הרפואה".

נגיף הקורונה וההגבלות על התכנסות מספר רב של בני אדם במקום אחד, גרם ללא מעט מהישיבות הקדושות, להיפתח במתכונת מצומצמת של "קפסולות". מה שהיה אמור לספק פיתרון למצב, אך בפועל בחורי ישיבה רבים מצאו את עצמם נפלטים מהמערכת הישיבתית, לאחר קשיים רבים שנגרמו לאור המצב השורר בחודשים האחרונים.

כעת, בעקבות המצב הקשה, קורא הרב הראשי לישראל מרן הראש"ל הגר״י יוסף במכתב מיוחד לבני הישיבות והוריהם לשוב אל הישיבות הקדושות לקראת 'זמן אלול' במתווה הקפסולות שאושר ע"י משרד הבריאות. בתחילת מכתבו כותב מרן הראש"ל: "שמועה שמענו, כי ישנם בחורים מבני ציון היקרים המסולאים בפז, שפיארו את הישיבות הקדושות, וכעת התפתו לתאוות הרחוב הקלוקל, עד שאינם חפצים לשוב לספסל הלימודים, אלא יצאו לחפש מקומות עבודה וכדומה, ושכינה זועקת: "אותי עזבו מקור מים חיים לחצוב להם בארות ברות נשברים אשר לא יכילו המים" (ירמיה ב, יג)."

מרן הראש"ל מחזק במכתבו את כל בחורי הישיבה ומביא את הפסוק מישעיהו "חזקו ידיים רפות וברכיים כושלות אמצו". לאחר מכן כותב מרן הראש"ל כי "יש לעודד ולחזק את בחורי ישראל היקרים ואת הוריהם, לשוב להיכלי התורה והיראה, על פי מתכונת הקפסולות שאושרה ע"י גורמי הרפואה". במכתבו, מדגיש מרן הראש"ל, כי הוכח שבחורי הישיבות אשר שמרו על כל כללי משרד הבריאות בדיקדוק, לא נדבקו בנגיף, וכי מאחר ומדובר בקפסולות, הרי גם אם תהיה הדבקה בישיבה ח"ו, שאר הבחורים יהיו מבודדים ויישארו בריאים. בנוסף לכך מציין מרן הראש"ל כי בחסדי שמיים, כל בני הישיבות שנדבקו בנגיף הקורונה, חיים וקיימים, ולא נחסר מהם אחד ב"ה.

המכתב פונה גם להוריהם של בחורי הישיבות, אשר זכו שבניהם ילמדו בישיבות הקדושות. מרן הראש"ל קורא להורים לזרז את בניהם לחזור לספסל הלימודים ולהמשיך בלימוד התורה לקראת זמן אלול והימים הנוראים, "ואנו אין לנו שיור אלא התוה"ק, וגדולה זכות התורה שתהא למגן ולמחסה בעד כל עם ישראל בכלל ובעד הוגיה ועמליה בפרט." כותב מרן הראש"ל במכתבו.

בסיום מכתבו כותב מרן הראש"ל: "ויהי רצון מלפני אבינו אל עליון, שזכות לימוד התורה הקדושה מתוך צער והסגר, תהיה להם לעזר ולמגן, וחפץ ה' בידם יצלח לגדול בתורה וביראת ה' טהורה, ויתעבידו לאילני רברבי. והשי"ת יאמר די לצרותנו, וישלח רפואה שלימה לכל חולי ישראל, ונזכה לגאולה שלימה."

השארת תגובה