עיריית ירושלים מנצלת את משבר התיירות

רחוב המלך דוד
רחוב המלך דוד

במסגרת התכנית שדרוג רחובות של ראש העיר ירושלים משה ליאון, שודרגו בבירה בשנה האחרונה עשרות רחובות. רחוב המלך דוד הוא רחוב היסטורי, עתיר סמלים ירושלמים ורגעים שחרוטים בד.נ.א של כל ירושלמי, החל מהשערים של אוחנה באצטדיון ימקא ועד שיירות הרכבים המשוריינים של כל מנהיגי העולם שהגיעו לבירה ולנו בסוויטה הנשיאותית של מלון קינג דיוויד.

רחוב המלך דויד יועד לשדרוג השנה ע"פ תכנית העבודה של עיריית ירושלים, אך ע"פ התכנון המקורי העבודות יועדו לחודשי החורף, התקופה הפחות מתויירית של ירושלים. העבודות הוקדמו בעקבות נגיף הקורונה והעדר התיירים באזור.

הפרויקט יכלול פיתוח, שדרוג ושיקום של המרחב הציבורי ברחוב דוד המלך וסביבתו, ויצור רצף לתנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים ממלחה למרכז העיר. שביל האופניים ברחוב יהיה המשך של השביל המבוצע היום בגן בלומפילד ושאר השבילים המגיעים מדרום העיר ויסתיים במרכז העיר, כך שיושלם חיבור שבילי האופניים בין דרום העיר למרכזה.

עבודות הפיתוח יכללו: שימור של 100% מהעצים ההיסטוריים הקיימים ברחוב ושתילת עצים חדשים נוספים, החלפת ריצוף, שיקום המדרכות, החלפת תשתיות ביוב וחשמל עירוניים, החלפת עמודי התאורה, הצבת ספסלים ואביזרי רחוב והרחבת המדרכות להולכי רגל, ריבוד הכביש וסימונו מחדש ותוספת של כיכר אשר תווסת את התנועה באיזור.

העבודות יחלו ביום ראשון 2.8 כאשר בתחילה תיכנס חברת הגיחון לעבודות שדרוג תשתיות ביוב ברחוב, עבודות שדרוג התשתית יערכו עד ספטמבר 2020 ולאחריהם הרחוב יסגר באופן הדרגתי ע"פ מקטעים.

העבודות יארכו כ-10 חודשים שבסופם יפתח הרחוב המשודרג. השדרוג יכלול שינויים קבועים בהסדרי התנועה לאורך כל הציר ובצומת אגרון. עלות השדרוג עומדת על 32 מלש"ח ולפרויקט נעשה שיתוף ציבור עם כל בתי המלון הסוחרים והדיירים החיים על הציר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "בעקבות משבר התיירות העולמי החלטנו להקדים את עבודות השדרוג והתשתיות הנושקות לאיזורי תיירות בכל רחבי העיר. שדרוג רחוב המלך דוד הוא פרויקט שדרוג מורכב אשר משפיע תחבורתית על כל מרכז ירושלים. בעבודת תכנון ארוכה שלקחה בחשבון את כלל הפרמטרים החלטנו להקדים את העבודות ולצאת אליהם כבר עכשיו. עד שובם של התיירים הרחוב ימתח פניו ושבילי האופנים מדרום העיר יחוברו למרכזה לרווחת התושבים והתיירים".

השארת תגובה