מנדלבליט רוצה 'לבדוק' פרשה חדשה

היועמ"ש קרא לבג"ץ לבדוק אם יותר מרבע מיליון דולרים שהועברו לשרה נתניהו • מקורבי נתניהו: "דוהר לעבר ראש הממשלה כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים"

יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט
יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט

מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט – לאחר שהודיע לבג”ץ כי ועדת ההיתרים צריכה לבחון אם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו היתה צריכה לקבל היתר לקבלת המימון לצורכי הגנתה המשפטית בתיק המעונות.

מנדלביט תהה אם 270 אלף דולר שקיבלה נתניהו מהווה טובת הנאה הניתנת למעשה לראש הממשלה עצמו ולפיכך יש צורך במתן היתר מהוועדה.

”תשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג״צ היא עוד הוכחה לרדיפה ולתפירת התיקים נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו”, אמרו מקורבי נתניהו. ”הניסיון של היועץ המשפטי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בנימוק מופרך, חושפת את כוונתו האמיתית והלא מוסתרת – לפעול להחלפתו של ראש הממשלה”.

המקורבים טוענים: ”לאורך כל ההליך המשפטי בעניינם של ראש הממשלה ורעייתו, החלטותיו של מנדלבליט רצופות סתירות. בכל פעם שחשש שהחלטה קודמת שלו תפגע בסיכוייו להרשיע בתיק הוא הפך את החלטתו ב-180 מעלות.

“כך לדוגמה, בשנת 2018 קבע מנדלבליט שחוק המתנות לא חל על תמיכתו של ספנסר במימון ההגנה המשפטית – וכעת, כשהוא חש שהחלטה זו תפגע ביכולתו להרשיע- הוא הופך אותה”.

מקורבי ראש הממשלה הוסיפו: ”מנדלבליט היה גם האיש ששלח את ראש הממשלה לועדת ההיתרים כדי לאשר את מימון הוצאותיו המשפטיות – רק כדי לשלול ממנו את המימון כשהועדה אישרה שראש הממשלה יכול לקבל אותו.

“כל פעולות היועץ מלמדות שמטרתו למנוע מראש הממשלה לקבל משפט צדק. היועץ מנע מראש הממשלה את מימון הגנתו המשפטית, הוא מנסה לעקוף את החלטת 11 שופטי בג״צ ואת חוק יסוד הממשלה באמצעות ‘מסמך ניגוד העניינים’ שממליץ לשלול מראש הממשלה סמכויות בסיסיות ו’לשתק’ אותו, וכעת הוא פועל בחוסר סמכות כדי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בעניין ההגנה המשפטית של רעייתו.

”היועמ״ש איבד כל רסן. הוא החליט להפיל את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים”.

3 תגובות
  1. תפקיד ראש התביעה הכללית הוא לרדוף כל פושע, באשר הוא ללא פשרות.
    כל מי שאומר אחרת, או מבקש התחשבות מסיבה זו או אחרת אומר בעצם שיש מי שמעל לחוק.

  2. וזה אומר שהנשיאה חיות בית המשפט העליון קיבלה בעקיפין טובות הנאה מכל אלו, שהיא דנה בתיקים שלהם ובמיוחד מבעלה, טובת הנאה עקיפה

  3. מה לעשות שלעבריין סדרתי יש כלכך הרבה ערוצים להמשיך ולהונות את המדינה דבר מחייב בדיקה ועוד בדיקה
    לזכור שעד היום טרם השלימו בדיקת הצוללות ושש עשרה מליו שקל
    שנכנסו לקופתה של שרה

השארת תגובה