הקרע בין החרדים לנתניהו – עמוק מתמיד

סגן השר מ'דגל': "נתניהו עשה הכול לתקוע טריז בינינו לכחול לבן" • "ייתכן שהוא חושב שאם הוא יבצע תכנית כלכלית כזו או אחרת וייטיב עם הציבור, ישכחו מהכל ויתמכו בו שוב"

ישיבה עם נתניהו, צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
ישיבה עם נתניהו, צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

יו”ר הקואליציה, ח”כ מיקי זוהר, התייחס למשבר הפוליטי והבהיר כי המצב הנוכחי של הקואליציה לא יוכל להימשך: “‏החיבור הפוליטי בנינו לבין כחול לבן לא יוכל להימשך אם לא יחול שינוי.

המצב שנוצר מביא לחוסר היציבות של הממשלה מה שגורם לחברי הקואליציה לעשות ככל העולה על רוחם ללא משמעת קואליציונית.

הגיע הזמן לקבל החלטה: העברת תקציב, ממשלה יציבה וקואליציה מתפקדת או ללכת בחירות”.

הקואליציה ספגה זעזוע בעקבות הצבעת כחול לבן בעד חוק האוסר טיפולים – בניגוד לעמדת הקואליציה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הזהיר מפני הליכה לבחירות מיותרות. “אם נתדרדר לבחירות זה מעשה נורא ומכה אנושה למדינה. יש רגעים שצריך לומר: זה לא הזמן למשחקים. במהלך הדיונים הרבים שלנו, נתניהו אף פעם לא אמר לי ‘בוא נצא לבחירות’”.

אריה דרעי אמר: “להפסיק לשחק ‘ברוגז’. אסור לתת יד להרס הקואליציה ולהקדמת הבחירות. עם ישראל לא יסלח למי שיוביל אותו לבחירות בעיצומה של מגפת הקורונה.

סיעת ש”ס תתמוך בכל פתרון שיוסכם בין הליכוד לכחול לבן, מתוך אחריות לאומית עמוקה. הבה נשלב ידיים לצלוח את התקופה הקשה הזו”.

בש”ס הודיעו לאחר אישור החוק האוסר טיפולים בקריאה טרומית כי לא ישתתפו בהצבעות במליאה “עד להודעה חדשה”.

סגן השר אורי מקלב התייחס בריאיון לעיתון ‘יתד נאמן’, למשבר בקואליציה ואמר כי סיעתו לא תתמוך בהליכה נוספת לבחירות.

הוא גם האשים את ראש הממשלה במשבר בין יהדות התורה לכחול לבן: “אם נתניהו יגיש הצעה לפיזור הכנסת, אנחנו נתנגד לה”, אומר סגן השר. “אין סיבה להכניס את המדינה לעוד סבב בחירות הזוי ומיותר. אנחנו יודעים את האמת מי אשם, נתניהו עשה הכול לתקוע טריז בינינו לכחול לבן. חבל מאד מבחינתו, כי זה יכול לפעול נגדו כבומרנג.

כאשר יש למישהו (נתניהו) נגיעות אישיות, קשה לו לראות עוד מהלכים אחרים. כיום אין לו הרבה אנשים סביבו שיכולים לומר לו את האמת. ייתכן שהוא חושב שאם הוא יבצע תכנית כלכלית כזו או אחרת וייטיב עם הציבור, ישכחו מהכל ויתמכו בו שוב”.

השארת תגובה