12 שנות מאסר ל'דורס החרדי'

בית המשפט גזר 12 שנות מאסר על אלי בר זכאי, שדרס למוות את הילד אילון שלו אמסלם ז"ל • השופט: "רצף של החלטות מזלזלות בחיי אדם הוביל לתוצאה הקשה מכל"

אלי בר זכאי
אלי בר זכאי

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 12 שנות מאסר על אלי בר זכאי, הנהג שהורשע בדריסתו של הנער אילון שלו-אמסלם ז”ל בן ה-13 –  לפני שנתיים בתל אביב.

השופט בני שגיא הקריא את גזר הדין בקול חנוק: “רצף של החלטות מזלזלות בחיי אדם הוביל לתוצאה הקשה מכל – אילון לנצח יישאר בן 13. לא יקים משפחה ולא יבלה עוד בחיק משפחתו”.

הוריו של הנער פרצו בבכי לאחר הקראת גזר הדין.

לפני כחודש הורשע בן זכאי בעבירת המתה בקלות דעת בגין דריסתו של הנער, וכן בחבלה חמורה של קטין נוסף שהיה במקום, בנהיגה בשכרות, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט.

אילון שלו אמסלם ז”ל נדרס למוות בחודש יולי 2018 ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

בר זכאי היה שתוי בזמן התאונה, ובבית המשפט טענה הפרקליטות כי כבר בדקות שלאחר התאונה הוא ניסה לשבש את החקירה.

בר זכאי התקשר מזירת התאונה לחברו ואמר בלחש: “תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים, הבן אדם פה גוסס. תבוא לפה מהר” – וזאת במטרה להעביר את סימני האלכוהול בגופו טרם בדיקת הינשוף.

מחקירת המשטרה עלה, כי בר זכאי הגיע לתל אביב על מנת לבלות, וכי בגופו נמצאה כמות של 600 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף – יותר מפי שניים מהמותר.

בהכרעת הדין, אמר השופט בני שגיא: “אילון בן ה-13 עשה כל מה שצריך כהולך רגל עת המתין בסבלנות למופע אור ירוק ברמזור בעודו על המדרכה, ופתיל חייו נגדע באופן הטרגי ביותר שניתן להעלות על הדעת. אך ורק כי הנאשם החליט שהוא ‘חייב’ לשתות, ‘חייב’ לבלות, ‘חייב’ לעלות על ההגה ו’חייב’ לנהוג במהירות פרועה, משל הגעה למועדון ‘שלוותה’ תוך דקות ספורות עם רכבו הייתה בגדר צורך חיוני ודחוף שאין לדחותו כך, באבחה אחת, הותיר הנאשם משפחה כואבת שאינה יודעת מזור, וילד נוסף , שנפגע בתאונה, וספק אם מראה חברו הטוב שנהרג לנגד עיניו יניח לנפשו כל חייו”.

תגובה אחת
  1. מבלי להשליך על המקרה הנ"ל (תנחומי למשפחת הנפגעים) — הורה שמלמד את הילד שלו להסתכל רק על הרמזור (הירוק/האדום) מפקיר אותו לשיקול הדעת של הסביבה :: הרמזור אמנם רשום בחוק אך במציאות מדובר בהמלצה(!). מה שחשוב זה התנאים בכביש. אדום/ירוק לא אומרים לנו שצריך לעמוד או ללכת. ורוב נפגעי תאונות הדרכים זה ילדים ומבוגרים במעבר חצייה. לעמוד ליד מעבר חצייה בלי להיות ערני לכביש זה מ-ס-ו-כ-ן.

השארת תגובה