גפני מאיים: נגביל את רווחיות הבנקים

יו"ר 'דגל התורה' העניק ראיון ליומן הערב בגל"צ: "האווירה בציבור החרדי היא קשה שאני לא זוכר כמוה מעולם. למה רק בערים שלנו יש את הסגר?"

משה גפני
משה גפני

יו”ר ‘דגל התורה’ ח”כ משה גפני העניק ראיון ליומן הערב בתחנת הרדיו גל”צ.

“האווירה בציבור החרדי היא קשה שאני לא זוכר כמוה מעולם”, אמר גפני. “התחושה של הציבור שלנו הוא שמתנהגים איתנו באיפה ואיפה. אנחנו רואים את התחלואה בכל הערים. למה רק בערים שלנו יש את הסגר? מה חטאו האיש והאישה, הבן והבת החרדים שלא יכולים לצאת בבוקר מהבית ללימודים ולעבודה? מה פשעי ומה חטאתי?”

הוא הדגיש: “לא זוכר בשנים קודמות הרגשה כזאת בציבור החרדי, שעוברת כחוט השני בנושאים שעל סדר היום. לא חושב שזאת מציאות שאנחנו יכולים להשלים איתה. ההסברה בציבור החרדי היא לקויה ולא מותאמת. אף אחד מהציבור הזה לא נמצא במערכות קבלת ההחלטות וההסברה”.

גפני סיפר: “אנחנו מציעים לשם כך את מנכ”ל עיריית בני ברק שמואל ליטוב כפרויקטור, הוא הוכיח את כישוריו והצלחתו במתווה הקפסולות בישיבות, שם אין אפילו נדבק אחד”.

יו”ר ועדת הכספים הוסיף: “הייתי נגד פתיחה בבת אחת של המשק. זה היה נראה כאילו הולך להיות פה מרד וכנראה שראש הממשלה חשש מזה”.

על אישור תקציב המדינה הנמצא במחלוקת בין כחול לבן לליכוד: “אני תומך בכך שהתקציב יעבור מהר – תקציב חד שנתי הוא האפשרות העומדת בתנאי זה, אבל זה לא יהרג ואל יעבור”.

גפני איים: “אם הבנקים ימשיכו כך ויקשו על האזרחים ועל המפעלים לקבל את הכסף שאנחנו אישרנו להם – אני אלך איתם רחוק”.

ברדוגו: כמה רחוק?

גפני: “רחוק מאד. מדובר פה בהצלת נפשות ממש. במפעל חיים של אנשים. אני בזמנו הגבלתי את שכר הבכירים, אם הם ימשיכו להקשות על האזרחים נגביל את רווחי הבנקים”.

השארת תגובה