הקשיש התקשר למד"א: אני בבידוד ללא אוכל

שיראל דסקל וליאל שטרית, חובשות במוקד 101 של מד"א, קיבלו בשבוע שעבר שיחת טלפון לא שגרתית. מהצד השני, נשמע מוריס (78) ממזכרת בתיה, המבקש בדיקת קורונה. לאחר שתיאמו את הדגימה – הוא סיפר לחובשות, לקראת סיום השיחה, כי הוא נמצא בבידוד ללא משפחה וכי הוא נותר עם פרוסות הלחם האחרונות שלו.

בתום המשמרת, שיראל דסקל לא יכלה להישאר אדישה והחליטה לפעול למענו. היא  יצרה קשר עם אחותה יונת – העובדת במוקד הקורונה בארגון והשתיים החליטו כי חייבים לסייע לו בכל דרך. למחרת בבוקר, אספו האחיות דסקל תרומה מעובדי ומתנדבי המוקד המיועדת לקניית מצרכים. לאחר מכן, קיימו שיחה נוספת עם מוריס ושאלו מה הוא אוהב לאכול ומה חסר לו, וערכו רשימת קניות גדולה.

אתמול, הגיע לביתו של מוריס דוגם מד"א אפי לוי לצורך ביצוע דגימה לנגיף הקורונה, ולאחריה הגיש לקשיש קרטונים ושקיות סופר רבות מלאות במזון – שנתרמו ע"י אנשי מוקד הקורונה של מד"א.

בשגרה, רגיל לקבל מוריס בכל שבוע סל מזון. בשל היותו בבידוד, לא הייתה לו אפשרות להגיע ולקבל את סל המזון ולכן נותר ללא אוכל. לאחר השיחה עם המוקדנית שיראל היא מיד נרתמה בעבורו וסחפה אחריה את כל המוקד. רשימת הקניות כללה אוכל קפוא, קופסאות שימורים, מוצרי בסיס, מוצרי היגיינה, שתייה ועוד.

על השיחה הלא שגרתית והמחווה יוצאת הדופן, סיפרה שיראל בהתרגשות: "במהלך הטלפונים השגרתיים בתקופה האחרונה, שעוסקים בדגימות בית לקורונה, נתקלנו בשיחה יוצאת דופן שתפסה אותי לא מוכנה. התקשר אדם מבוגר, שסיפר לי, לאחר שביצענו את תיאום הבדיקה – שהוא לא קיבל השבוע סל מזון ושלא נשאר לו אוכל בבית. לא הצלחתי להישאר אדישה למקרה, ולאחר סיום משמרת הלילה – הבטחתי לעצמי שאעשה מעשה. לא הצלחתי לישון בלילה מהמחשבות עליו. ומיד בבוקר צלצלנו אליו שוב, ביררנו את הפרטים ושאלנו אותו מה הוא אוהב לאכול ומה חסר לו, כדי להרכיב רשימת קניות במיוחד בשבילו. יצרתי קשר עם אחותי יונת, וגייסנו מחברינו למוקד למעלה מ-1,600 שקלים ". על תחושת השליחות, הוסיפו שיראל ויונת דסקל: "זו הרגשה מדהימה, הייתה לנו מועקה גדולה בלב עד הרגע שבו האוכל הגיע אליו. זו הרגשה מעולה, לדעת שהמקרר שלו מלא באוכל טוב שהוא אוהב ושהוא לא הולך לישון רעב. אנחנו רוצות מאוד להיפגש איתו, אבל כרגע לא יכולות כי הוא נמצא בבידוד. נרצה מאוד להכיר אותו לאחר מכן".

הדוגם, חובש בכיר במד"א אפי לוי, שהגיע אל ביתו של מוריס לביצוע דגימה לנגיף הקורונה והענקת סלי המזון, סיפר על המפגש: "עשינו מעשה חסד מאוד גדול שמלווה בעזרה רפואית. מיד לאחר שלקחתי ממנו דגימה הכנסתי לביתו את הארגזים עם המזון שקנינו. היה מרגש מאוד לראות את השמחה שלו. זה מעשה עם סיפוק מאוד גדול שנתן לנו הרגשה טובה".

לאחר שקיבל את מצרכי המזון ועבר את דגימת הקורונה אמר מוריס בשמחה: "תודה תודה תודה על מה שהבאתם לי. יקח לי שנה לסיים את כל האוכל. אני רוצה לאחל לכולם שתזכו כל החיים שלכם רק לדברים טובים. תודה רבה לכם לכל האנשים. אני עכשיו שמח."