פורק מאהל המאחה מול בית נתניהו – יש פצועים

שוטרים ופקחים הגיעו לפנות מאהל מחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים. המפגינים דיווחו על אלימות מצד השוטרים.

רועי פלג, שהפגין במקום סיפר בראיון לרדיו 103 FM: "פקח של עיריית ירושלים ניגש לחתוך שלט שהבאתי מהבית עם סכין לדרמן, וחתך אותי בפנים…אני בתחנת המשטרה להגיש תלונה… מפגין אחר בדרך לביה"ח עם יד שבורה… עו"ד גונן בן יצחק בדרך לבג"ץ להוציא צו מניעה".

בעיריית ירושלים דוחים את הטענות: "לאחר פינוי המאחז ברחוב בלפור אמש, שבו המפגינים והקימו אותו מחדש. לכן הבוקר, שוב, פונה משם הציוד שהוצב ללא היתר ופגע בסדר הציבורי, ע"י אגף האכיפה של עיריית ירושלים ומשטרת ישראל.

כל טענה בדבר שימוש באלימות על ידי אנשי אגף האכיפה כנגד המפגינים, ופגיעה באדם, נבחנה ונמצאה שקרית ומשוללת כל יסוד".

התנועה לאיכות השלטון פירסמה: "התנהלות משטרת ישראל ופקחי עיריית ירושלים אלימה, בוטה ומיותרת.

משה ליאון, דורון ידיד ומוטי כהן, עליכם לזכור שתפקידכם הוא לשרת את האזרחים ולאפשר מחאה לגיטימית, ולא את משפחתו של הנאשם בפלילים", הוסיפו בתנועה.

יו"ר התנועה, ד"ר עו"ד אליעד שרגא, התקשר הבוקר לאמיר השכל על מנת להציע לו סיוע משפטי ככל שידרש.

חבר הכנסת משה יעלון תקף את המשטרה והשר העומד בראשה: "השר לבטחון נתניהו שיסה שוב הבוקר את שוטרי ירושלים ופקחיה כנגד גיבורי מחאת בלפור. בכח, באלימות, בהפחדה, מבלי להציג צו כחוק, ובהשתוללות שגרמה לפציעת אזרחים ולהרס ציוד, מנסה נתניהו לדכא את המחאה ולבצר את הדיקטטורה. זה לא יעזור לו!".

חברת הכנסת קארין אלהרר אמרה: "הזכות להפגין היא זכות יסוד חוקתית, גם אם ההפגנה היא מול ביתו של ראש הממשלה. בושה וחרפה שבמקום לטפל במצוקות האזרחים, הממשלה מתעסקת בפיזור ברוטאלי של הפגנות".