החוק שיפסול את עדות ניר חפץ

הצעת חוק חדשה של ח"כ שלמה קרעי: יועץ תקשורת לא יוכל להעיד נגד הלקוח שלו מטעמי חיסיון, בדומה לעורכי דין, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ורבנים

ניר חפץ
ניר חפץ

הצעת חוק חדשה שהונחה על שולחן הכנסת עשויה לסייע לרה"מ בנימין נתניהו במהלך משפטו. מדובר בהצעה שהוגשה ע"י ח"כ שלמה קרעי מהליכוד ולפיה יועץ תקשורת לא יוכל להעיד נגד הלקוח שלו בשל החיסיון, בדומה לשאר בעלי מקצוע שעל עבודתם חל חיסיון ובהם – עורכי דין, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ורבנים, שע"פ החוק כיום לא יכולים להעיד נגד מי שהעניקו לו שירות.

במידה והחוק יעבור בשלוש קריאות, ייתכן ונתניהו יוכל לבקש לפסול בדיעבד את עדותו של עד המדינה ניר חפץ, בטענה שכיועץ התקשורת של משפחת נתניהו, חלה על עדותו חיסיון וממילא לא ניתן להשתמש בעדותו.

ע"פ הנוהל, בחקיקות שמסייעות לנאשם – מקובל להחיל אותן רטרואקטיבית, גם במשפט פלילי המבוסס על דיני הראיות. אלא שנתניהו עשוי למצוא מולו את שר המשפטים אבי ניסנקורן שימנע ממנו להנות מהצעת החוק באופן רטרואקטיבי. אם כי בליכוד טרחו לציין שהצעת החוק איננה פרסונלית והיא חלה על כל הפוליטיקאים, ומאחר ופרשת "המימד החמישי" טרם נחקרה, ייתכן מאד שגם לחברים בכחול לבן יהיה אינטרס לקדם את הצעת החוק של ח"כ קרעי.

יתרה מכך, בליכוד מתכוונים להשקיע מאמצים רבים לקדם את הצעת החוק ולשכנע גם חברי כנסת מן האופוזיציה, בטענה שבכך יוכל פוליטיקאי לדבר בחופשיות באוזני יועץ התקשורת שלו, מבלי שיחשוש שהדברים שנאמרים באוזניו ישמשו בבא העת נגדו.

השארת תגובה