נתניהו נחלש בדעת הקהל

לפי סקר חדשות 12: בימים האחרונים חלה ירידה ברמת שביעות הרצון של הציבור מתפקוד ראש הממשלה בכל הנוגע למשבר הקורונה • לפי סקר חדשות 13: הליכוד שכבר עמד על 41 מנדטים בשבוע שעבר נחלש ל-38 בסקר השבוע

נתניהו וגנץ צילום קובי גדעון לעמ
נתניהו וגנץ צילום קובי גדעון לעמ

רה"מ בנימין נתניהו, שבכל הקריירה הפוליטית שלו היו הסקרים המצפן להחלטותיו, לא בהכרח רווה נחת משני סקרי דעת קהל שפורסמו השבוע:

מסקר מיוחד שבוצע ביום ראשון השבוע עבור חדשות 12 על ידי חברת מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע עולה שבימים האחרונים חלה ירידה ברמת שביעות הרצון של הציבור מתפקוד הממשלה ובעיקר מתפקודו של העומד בראשות הממשלה בנימין נתניהו, בכל הנוגע למשבר הקורונה.

בתשובה לשאלה האם בעקבות העלייה במספר החולים נכון לחזור ולהטיל שוב הגבלות כלליות על הציבור – או שיש להמשיך במדיניות הנוכחית של טיפול נקודתי במוקדי התפרצות בלבד, רק 40% חושבים שיש להחמיר בהנחיות.

בתשובה לשאלה איך מעריכים הנשאלים את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו במשבר הקורונה, בהיבט הבריאותי ענו 58% שהם חושבים שנתניהו מתפקד טוב. 36% הגדירו את תפקודו כרע. חשוב לציין שלקראת סיום הגל האשון, שהתקיים בתחילת חודש מאי נתניהו זכה לנתון גבוה מאוד של 74% תמיכה ורק 23% הגדירו את תפקודו כרע.

בנוגע לתפקודו של נתניהו במשבר הקורונה בהיבט הכלכלי רק 35% הגדירו את תפקודו של נתניהו כטוב ו-58% הגדירו את התפקוד כרע. גם במקרה זה, מדובר בירידה משמעותית בתמיכה בנתניהו, כאשר בסקר הקודם, 53% מהנשאלים חשבו שנתניהו פועל באופן טוב ורק 43% הגדירו את התפקוד כרע.

ואם לא די בכך, באותו ערב התפרסם סקר מנדטים שנערך ע"י פרופ' קמיל פוקס עבור חדשות 13. ע"פ תוצאות הסקר, אילו הבחירות היו נערכות באותו יום, הליכוד היה מקבל 38 מנדטים, מדובר בירידה של 3 מנדטים ביחס לסקרי השבוע שעבר בהם הליכוד קיבל 41 מנדטים. מי שמתרסקת בסקר הזה היא כחול לבן בראשות גנץ שמקבלת רק תשעה מנדטים, בעוד יש עתיד מזנקת ל-16 מנדטים, חרף השבוע הקשה שעברה המפלגה עם הפרסומים השליליים על ח"כ עופר שלח וח"כ מאיר כהן. עוד בסקר: ימינה בראשות בנט מזנקת ל-11 מנדטים, מרץ עם שבעה מנדטים, ישראל ביתנו עם שמונה, ש"ס אף היא עם שמונה מנדטים ויהדות התורה שומרת על שבעת המנדטים שלה. הרשימה המשותפת שומרת אף היא על כוחה עם 15 מנדטים. כצפוי מפלגת 'העבודה' בראשות עמיר פרץ לא עוברת את אחוז החסימה, כך גם לגבי 'גשר' של אורלי לוי ו'דרך ארץ' של הנדל והאוזר.

השארת תגובה