הקרלינר'ס הגיעו לבקר ב'שמיר'

הרבנים עמדו מקרוב על ההתאמה של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא), בדגש על מחלקת היולדות, לציבור החרדי • "חשוב שידעו שהמרכז הרפואי שמיר הוא הכי קרוב מבחינת הנסיעה, גם מבחינת התאמתו לאורח החיים"

ביקור קרלין באסף הרופא (3)
ביקור קרלין באסף הרופא (3)

השבוע נערך במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ביקור רב רושם בו נטלו חלק רבני ק"ק קרלין סטולין במודיעין עילית והנהלת המוסדות. הביקור התקיים במסגרת החיבור העמוק בין המרכז הרפואי שמיר לתושבי מודיעין עילית, ומטרתו היתה להעמיק עוד יותר את החיבור עם קהילת קרלין סטולין בעיר.

בביקור השתתפו הרה"צ ישראל חיים שוחט – בנו של האדמו"ר מקרלין. הרב פנחס ברנשטיין – מנכ"ל מוסדות קרלין והרב עמרם בריזל מהנהלת המוסדות.

במהלך הביקור סיירו חברי המשלחת במחלקות והאגפים השונים, ושוחחו עם אנשי הצוות הרפואי, המקצועי והקהילתי של בית החולים. חברי המשלחת עמדו מקרוב על ההתאמה המוחלטת של בית החולים בכלל, ומחלקת היולדות בפרט, לציבור החרדי, והביעו את התפעלותם מההשקעה הרבה בנושא.

לביקור התלוו הרה"ג הראל פדידה – רב בית החולים, הרב משה קורניק – מנהל קשרי הקהילה של בית החולים והמשגיח הרב שלמה חיימוביץ. במהלך הסיור שמעו המשתתפים על ההקפדות והחומרות הננקטות בבית החולים בכל מה שקשור בענייני כשרות, שבת וכיו"ב, וציינו כי מדובר בהידורים שאינם קיימים באף בית חולים אחר בארץ. "תושבי מודיעין עילית צריכים לדעת כי המרכז הרפואי שמיר הוא לכתחילה שבלכתחילה עבורם מכל בחינה שהיא".

החלק המרכזי של הביקור התמקד כאמור במחלקת היולדות. חברי המשלחת קבעו מזוזה באגף ונועדו ממושכות עם ד"ר בצר – מנהל חטיבת נשים ויולדןת. במהלך הפגישה הועלו נושאים הלכתיים וקהילתיים שונים הרלוונטים עבור נשות הקהילה שמעוניינות ללדת בבית החולים, כאשר כלל הנוכחים מביעים סיפוק רב מאופן ניהול הדברים בשטח ומרמת ההתאמה הגבוהה ליולדת החרדית.

"חשוב שהמשפחות ידעו שהמרכז הרפואי שמיר הוא לא רק הכי קרוב למודיעין עילית מבחינת הנסיעה, אלא גם מבחינת התאמתו לאורח החיים", ציינו הרבנים.

בסיום הביקור בירכו הרבנים את אנשי המרכז הרפואי שמיר שימשיכו לזכות להיות שליחים טובים למען עם ישראל, ושימשיכו לראות ברכה בעשיה החשובה שלהם. בנוסף סוכם על המשך הידברות וקיומו של ערוץ ישיר בין רבני הקהילה להנהלת בית החולים.

כאמור, במוקד הביקור עמדה מהפכת ההתאמה למגזר החרדי אותה עבר בית החולים בשנים האחרונות. כחלק מהמהפכה המתוארת הוכשר רוב שטח בית החולים מפני טומאת כהנים והותקנו פתרונות טכנולוגים המונעים חילולי שבת ממי ששובת במקום.

דגש מיוחד הושם על מחלקת היולדות, בה נהנות היולדות החרדיות – כמו גם בני משפחותיהן – מהתאמה לאורח החיים החרדי ע”פ כל דקדוקי ההלכה, לרבות מנות גורמה למהדרין, יחס אישי והתחשבות בכל דרישה ובקשה במהלך האשפוז.

יצוין כי המהפכה לא נעצרה רק בהיבט הטכני, אלא גם ביחס הביתי והמתחשב לו זכו היולדות החרדיות בתקופת הקורונה. עדות לכך ניתן למצוא בדבריו של ראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין, שמצא לנכון לשבח באופן מיוחד את המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) על היחס ההוגן והחם ליולדות חרדיות – בניגוד לאירועים מצערים במקומות אחרים. "הם האירו לנו פנים וחשוב לזכור את זה. נתנו ליולדות החרדיות תחושה הכי ביתית וטובה, ואלו הרגישו בזכותן בבית".

"החיבור העמוק שלנו עם הציבור החרדי והבנת השפה הייחודית שלו באו לידי ביטוי גם על רקע משבר הקורונה. במרכז הרפואי שמיר אנחנו עדים לעליה משמעותית בכמות היולדות החרדיות, שמסבירות את הבחירה שלהן בנו בתחושת הביתיות והחיבור – שנחוצה כל כך דווקא בתקופה רגישה זו", אומרת מנכ"לית המרכז הרפואי שמיר, אסנת לבציון קורח.

השארת תגובה