בית הדין הסתבכו: רדפו אחרי האדם הלא נכון

5 שנים לאחר ש'נכלא' בישראל נגד רצונו, בטענה כי הוא תומך בבנו (אותו נידה מהמשפחה) המעגן את אשתו – תומך ה'נאשם' בבקשת ה'מאשימה': תפרסמו את תמונתי

אילוסטרציה: בית הדין הרבני באילת
אילוסטרציה: בית הדין הרבני באילת

אשה ישראלית נישאה לתושב חו"ל, בעודם כאן בישראל – לקתה האשה בארוע מוחי שהותיר אותה נכה עד היום – הבעל שנבהל נמלט לבית הוריו שמעבר לים.

ברבות הימים דרשה האשה את גיטה, הדברים התפתחו לכדי סכסוך גירושין והבעל הוכרז בישראל כ'סרבן' המעגן את אשתו.

אביו שהיה בביקור בישראל, נכלא ונגדו הוצא 'צו איסור יציאה'. חמש שנים מתנהל האב בדיונים ארוכים ומתישים בבית הדין כשהוא טוען לחפותו ונתק מוחלט מסוגיית הגט – כולל חוסר קשר עם בנו ה'מעגן'.

במהלך התקופה שהוא שוהה בישראל בניגוד לרצונו, הוא לקה במספר אירועים מוחיים והתקפי לב ואף אושפז מספר פעמים בישראל, כאשר באחת אף הורדם והונשם במשך כשבועיים.

כעת ביקשה ה'עגונה' כי יתיר בית הדין לפרסם את שמו ותמונתו של אבי ה'מעגן' בתקוותה כי הכלמתו ברשות הרבים תהווה מנוף שיגרום לבנו-בעלה ליתן לה את גיטה.

האבא ש'נכלא' בישראל על כורחו, הסכים לבקשת האשה בטענה כי "אין לו יד ורגל בסרבנות בנו, וזאת בין היתר נוכח העובדה כי לא הוצגו על ידי האישה מזה למעלה משלוש שנים ראיות כלשהן בדבר מעורבותו בסרבנות בנו". הוא אף טען כי פעל נגד בנו המעגן באופנים דומים: גרם לפיטוריו מעבודתו, נידה אותו מאחיו ומשפחתו ואף החרימו מארועים משפחתיים חשובים.

הוא שב ומזכיר כי מאמציה של האישה ובית הדין לקבל גט "צריכים היו, וחייבים היום להיות מופנים כלפי הגורם היחיד שיכול לתת את הגט" – קרי הבעל. "אם תמונתו של גורג' וושינגטון על גבי מאות אלפי שטרות לא הועילה כדי לשכנע את בנו ליתן גט, האם תמונתו של האב תועיל?".

עוד גילה אבי המעגן: "בתקופה האחרונה, ומזה כחודש ימים, עורכי דינו "רודפים", כלשונו, אחרי עורכי דינה של האישה המסורבת "על מנת לקבל את תגובתה להצעות האחרונות שהועלו על ידי הבעל לצורך מתן גט, וזאת במטרה לנסות ולקדם ככל האפשר את המו"מ המתנהל ביניהם".

השארת תגובה