מרגש: הילדים משקיעים את זמנם למען הקשישים

תלמידי העיר בת ים המשתתפים בתכנית "מחוברים לחיים" ביקרו את הקשישים בביתם בזמן הקורונה – התכנית של קרן מיראז' מאפשרת לקשישים ללמוד אודות טכנולוגיית הפלאפון החכם ולנצל את הידע

ילד
ילד

כ 200 תלמידים אשר השתתפו לאורך שנת הלימודים האחרונה בתכנית "מחוברים לחיים", של קרן מיראז', ביקרו בשבועות האחרונים את גמלאי העיר לחלוקת שי וכרטיסי ברכה. התלמידים משבעה חטיבות ביניים ותיכונים בעיר בת ים: בי"ס חשמונאים, בי"ס צביה, תיכון חדש דרכא, חט"ב תיכון חדש ירכא, בי"ס יעד, חט"ב אורט רמת יוסף ותיכון אורט רמת יוסף.

תכנית "מחוברים לחיים", מקשר בין בני נוער לקשישים, ומטרתו ללמד את הקשישים כיצד לתפעל את הטלפון החכם באופן שיסייע להם בחיבור עם בני המשפחה, בהפעלת אפליקציות רלוונטיות (כגון קופת חולים וביטוח לאומי) ועוד… התכנית פעלה לאורך השנה במרכזי היום של הקשישים בעיר, עד לתקופת הקורונה.

"בשל המצב ועל מנת לתת לגמלאים שהיו שרויים בבידוד תחושת אכפתיות, יצאו התלמידים לבקר את כל הגמלאים המשתתפים בתוכנית", כך סיפרה רבקה שטנצלר, מנהלת תחום התנדבות והדרכה במחלקה לנוער בעיריית בת ים. "הביקורים נערכו תוך שמירה על כללי הריחוק ועטיית מסיכות, ובמסגרתם כל גמלאי זכה לקבלת שי ולמכתב ברכה אישי מהתלמיד. הגמלאים התרגשו ושיתפו אותם אודות היתרון שמצאו בימי הקורונה בכל אשר למדו מהם תוך ניצול הידע הטכנולוגי להפגת הבדידות בעיקר".

התלמידים מצידם ציינו כי למדו מהקשישים אודות שמחת חיים בכל גיל, נתינת ועזרה לזולת.

קרן מיראז' רכשה את השי לגימלאים בתוכנית מ"מרכז לאיכויות" בבת ים. מדובר בבחירה חברתית מכוונת, שסיפקה תעסוקה לעשרות אנשים בעלי מוגבלות שכלית.

השארת תגובה