אייכלר: "ה'נגיף החרדי' כסכנה לאומית"

בג"ץ סירב להוציא צו ביניים נגד הסגר באלעד, חבר הכנסת אייכלר כעס: " לחרדים אין זכויות אדם בסיסיות במשטר הבג"צ העוין אותם" • "לא נשכח ולא נסלח, למי שיתן יד למעל הזה. מי שתוחם רק את מגורי החרדים בגטאות סגורים"

אייכלר
אייכלר

הסגר על השכונות החרדיות והסירוב של בג”ץ להוציא צו ביניים נגד הסגר באלעד – מוציא את ח”כ ישראל אייכלר מהכלים.

“הגבלת השכונות החרדיות והחינוך החרדי בלבד בעיר אשדוד, וכן סגירת העיר אלעד ושכונות החרדים בטבריה כגטאות, מוכיחות מעל לכל ספק את מה שחשדנו כל הזמן: ‘ההגנה הסלקטיבית’ מפני הקורונה של החרדים, היא הכתמה גזענית כאילו הם מפיצי המחלות והזיהומים. זהו מסר של הסתה הגורמת לאנטישמיות בקרב הציבור המפוחד מהקורונה ברחבי הארץ”.

אייכלר הדגיש: “אין כאן שום חשיבה אמיתית וכנה כיצד למנוע את התפשטות הקורונה, אלא התפרצות נגיף השנאה הישנה נגד האוכלוסיה החרדית, שמצאה לה מחלה לפרוץ כמגיפה”.

הח”כ מאגודת ישראל טוען: “למיעוטים אחרים יש הגנה של הבג”ץ שעומד לצדם של טרוריסטים ובני משפחותיהם. לחרדים אין הגנה משפטית. לשווא ציפו להגנה על אלעד בעתירה שהוגשה לבג”ץ נגד האפליה והעוול בסגר על העיר. התוצאה הייתה צפויה לחלוטין. לחרדים אין זכויות אדם בסיסיות במשטר הבג”צ העוין אותם”.

הוא הוסיף: “במצב כזה על המפלגות החרדיות להודיע פה אחד: יש להסיר מיד את הסגרים ו’ההגנה הסלקטיבית’ במלחמה נגד הקורונה. לא נשכח ולא נסלח, למי שיתן יד למעל הזה. מי שתוחם רק את מגורי החרדים בגטאות סגורים, מציג בפני ההמון את ה’נגיף החרדי’ כסכנה לאומית”.

2 תגובות
  1. אתם אשמים! וגם הרבנים שתמכו בסגרים!
    שתקתם כלשקחו לנו את בתי הכנסת בחגים , עדיין צריכים מסיכה בתפילה כאשר במסעדה ובג'ים אין צורך…
    קוראים לאלו בלי מסיכה רוצחים!! אתה אשמים ששתקתם ולא נלחמתם יל קידוש השם!!

  2. לא, כי לפני הקורנה בני ברק אלעד וביתר עלית היו ערים קוסמופוליטיות. מי שמראש בוחר להתבדל ולגור בגטו שלא יתפלא שהוא מתעורר יום אחד ומוצא את עצמו בגטו…

השארת תגובה