מי משחית את החוף הנפרד באשקלון?

החוף הנפרד באשקלון, צילום: יוסילחיאני
החוף הנפרד באשקלון, צילום: יוסילחיאני

תוך כדי הסבב הראשון של נגיף הקורונה – עם פתיחת עונת הרחצה בחופי ישראל, התגלו ברחבי הארץ ליקויים בחופים הנפרדים המיועדים לציבור החרדי – דתי – מסורתי.

נכון, קשה להאשים את הרשויות שהיו עסוקים בהתמודדות עם מציאות חדשה, אבל ראוי להעריך את מי שלמרות המצב ידע לטפל מיד כשקיבל את הפניות מהציבור.

גם בעיר החוף הדרומית אשקלון, לא ניתן היה לקרוא לחוף 'כשר' בתחילת העונה, אך כבר בימים שלאחר סערת מזג האויר הלא צפוי, בהוראת ראש העיר תומר גלאם הגיעו דחפורים ואנשי צוות מקצועיים על מנת לסדר ולגדר את החוף הנפרד המשמש עשרות אלפי מתרחצים מאשקלון והערים מסביב.

אמש (שלישי), הגיעו שוב הצוות המקצועי של עיריית אשקלון בפיקוחו של יועץ ראש העיר אליהו ברדא ונציגי המועצה הדתית, על מנת לעקוב מקרוב אחרי תחזוק החוף והצורך בשיפור, הן בשטח והן במחיצות.

מתרחצי החוף הנפרד באשקלון סובלים מתופעה ראויה לגינוי בה משפחות של חרדים, גברים – נשים וילדים – מגיעים בסמוך לחוף המגודר ויושבים לצד משפחות רבות כשהם מזיקים לכל אורך המחיצה ששומרת על פרטיות המתרחצים או המתרחצות.

תופעה זו זוכה לגינוי נרחב מהתושבים, נציגי העירייה ורבני העיר שמזעזעים עד עמקי נשמתם מההתנהגות הבלתי ראויה של חלק קטן מהמגזר, תוך חילול ה' וזלזול בכבודם של המגזר החרדי ירא ה'.

במהלך הסיור הארוך שהתקיים כאמור אמש, הסתובבו הצוותים המקצועיים ובדקו כל אבן וכל פינה שראויה לתחזוק או טיפול מיוחד, כמו כן עלו הנציגים לסוכת המציל החדשה שנבנית בימים אלו על מנת לתת מענה בטיחותי טוב ויעיל יותר לטובת המתרחצים.

תושבי המקום והאורחים הקפידו לעצור ליד הנציגים ולהודות להם על הטיפול המסור והמהיר בחוף הנפרד באשקלון.

תחת השמש הקופחת הסתובב יועץ ראש העיר אליהו ברדא והקשיב לבקשותיהם של המתרחצים לגבי שאר הדברים בעיר, תוך שהוא מבטיח להם לטפל בכל הנדרש דרך האנשים המיועדים לכך בעיריית אשקלון.

השארת תגובה