הפעם שרים: אתה חונן

Yes Or No At Ato Chonein • Meir Duvid Farkas
Yes Or No At Ato Chonein • Meir Duvid Farkas

הלחן החדש "כן או לא באתה חונן" חובר על ידי המלחין בעל השם העולמי, הרשי ויינברגר, כסינגל ראשון מתוך האלבום המדהים שבדרך המוקדש כולו למילים שאנו אומרים מידי יום בתפילת שמונה עשרה על ידי הרב מאיר דוד פרקש

הרב מאיר דויד הוא לא סתם עוד זמר ומבצע, או סתם חזן טוב. לאחר שנים שבהן היה בעל תפילה ידוע, עלה במוחו הרעיון להעלות את המודעות לפירוש המילים בתפילה באמצעות שירים באידיש על חלקים בתפילת שמונה עשרה שאנו מתפללים שלוש פעמים ביום.

השם יתברך נתן לנו את ההזדמנות לדבר איתו כמה שנרצה. בכל שעה ביום אתה יכול פשוט לדבר עם ה' ולבקש ממנו בכל תחומי החיים, אבל לפעמים למרבה הצער אתה שוכח לדבר איתו, לכן אנשי כנסת הגדולה תיקנו שלוש פעמים רשמיות ביום בהן אנו מתפללים אליו וזו המתנה הגדולה ביותר שיכולנו לקבל אי פעם, מכיוון שכאשר אנו מתפללים אליו ואנחנו מתכוונים לכך נוכל לבקש כל מה שאנו רוצים, האין זה מן הראוי שנבין מה אנו אומרים ומה אנו מבקשים מאבינו שבשמיים, מלך מלכי המלכים, כשאנו מבקשים עושר, כסף, ילדים ועוד.

בעקבות כך הוציא הרב מאיר דוד באלבומו הראשון 'צדיקים' (יצא בשנת 2016), שלושה שירים כאלו וכעת הוא ממשיך במסע עם שיר נוסף המסביר מה אנו מבקשים בברכת "אתה חונן".

אנו מבקשים מהשם שייתן לנו את השכל הנכון לקבל את ההחלטות הנכונות כאשר אנו ניצבים בפני כל כך הרבה מצבים סבוכים יום אחר יום ואיננו יודעים מה ההחלטה הנכונה לקבל, זו הסיבה ומה שאנו מבקשים עזרה מאבינו שבשמים.

הרב מאיר דוד פרקש, משחרר את השיר כסנונית ראשונה מתוך "אלבום שמונה עשרה" המלא שנמצא כרגע בתהליך יצירה מתקדם.

לצורך הפקת השיר ברמה הגבוהה ביותר, פנה הרב מאיר דוד למפיק מוטי גנץ. כתמיד הרב מאיר דוד מחפש אחר המלחין המתאים ביותר כדי ליצור את השיר שידבר אל נפש המאזינים ויעביר את המסר הנכון והפעם הוא בחר את הרשי ויינברגר המוכשר כשהשניים יצרו יחד את הלחן החדש. לאחר סיום המלאכה החליט הרב מאיר דוד להוסיף לשיר קטע יפה שהלחין המעבד והיוצר מונה רוזנבלום לפני שנים מה שיוצר לשיר תחושה מרוממת לקראת סופו.

הרב מאיר דוד רצה להעניק לשיר נופך נוסף ולשירה התווסף קולו המתוק של בנו, שמעון פרקש, ששר גם מעט באלבומו הראשון של אביו והתוצאה הסופית נוגעת ומרגשת.

הפקה: מוטי גנץ
לחן: הרשי ויינברגר ומונה רוזנבלום
עיבוד מוזיקלי: שימי סטרוהלי

השארת תגובה