דיווח: יאיר נתניהו מפרק את הממשלה

תניהו דורש מגנץ תיקון בהסכם: גם אם הממשלה תתפרק בגלל התערבות בג"ץ, אני אשאר ראש הממשלה • בכירים בליכוד: "החתונה הזאת תיגמר הרבה יותר מהר ברבנות מאשר כולם חושבים"

גנץ ונתניהו חתמו
גנץ ונתניהו חתמו

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש מבני גנץ ”תעודת ביטוח” מפני התערבות של בג”צ בהסכם הקואליציוני שנחתם ביניהם.

לפי הדיווח, ראש הממשלה רוצה לשנות את החוק כך שכל התערבות של בג”צ בהסכם תוביל לבחירות – כאשר נתניהו ישאר ראש ממשלת המעבר.

הבקשה החריגה מגיעה על רקע החשש בליכוד שאם בג”ץ יחליט להתערב בהסכם שנחתם, זה יקרה הרבה אחרי חצי השנה הראשונה שמוגדרת בהסכם כתקופת החירום – כך שמקומו של נתניהו בסכנה.

נוסף על כך, בליכוד דורשים מכחול לבן לאשר כבר עכשיו בחוק את הארכת משך כהונת הממשלה – משלוש שנים לארבע. זאת, מתוך מחשבה שהדבר עשוי להקטין את הסיכוי להתערבות של בג”ץ בהסכם.

בכירים בליכוד טענו היום כי ממשלת האחדות לא תחזיק מעמד עוד זמן רב ותתפזר עוד לפני שבני גנץ ייכנס באופן רשמי לתפקיד ראש הממשלה בפועל.

מעבר לחריקות בעבודה המשותפת, מטרידות את ראש הממשלה התבטאויות של שרים מכחול לבן נגדו.

לפי הסקרים האחרונים, נתניהו מקבל יותר מ-40 מנדטים, בעוד שכחול לבן מתרסקת ובעצם אין תחרות בתוך המערכת הפוליטית לנתניהו.

“החתונה הזאת בינינו לבין כחול לבן תיגמר הרבה יותר מהר ברבנות מאשר כולם חושבים”, אמרו בכירים בליכוד לחדשות 12. ”נתניהו מנסה למצוא את התזמון לפרוץ לבחירות. ייתכן שהתקציב הקרוב ייתן לו את ההזדמנות”.

יש לזכור: התקציב הקרוב, לשנת 2020, חייב להיות מאושר עד סוף אוגוסט הקרוב. אם הממשלה תיכשל במשימה זו – ישראל תלך לבחירות בתוך 100 ימים, מבלי שגנץ יהפוך להיות ראש הממשלה בתקופת ממשלת המעבר.

בינתיים, אין אפילו תאריך לדיון בממשלה על התקציב.

לפי הדיווח, הבכירים בליכוד טענו, כי רעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו ובנו יאיר לוחצים על ראש הממשלה לא להמשיך את קיומה של הממשלה הזאת ולפרק את השותפות עם כחול לבן, גם בשל החשש שבג”ץ יפסוק נגד מוסד ראש הממשלה החליפי בדיוק ברגע שנתניהו יעביר את ההגה לגנץ.

גם נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה, התייחס להתבטאויות של שרים מכחול לבן נגד נתניהו ותקף: “כאשר כל שר זב חוטם שעוד לא יודע איפה החניה של רכב השרד שלו תוקף אישית את ראש הממשלה. כאשר הסיעה הרביעית בגודלה חושבת שהיא מנהלת את המדינה. כאשר כחול לבן שקיבלו הכל ולא נתנו כלום רוצים להעביר חוק נורווגי השונה מהחוק שהוסכם עליו בהסכם הקואליציוני – אני הייתי נותן להם להזיע לפני שהייתי נותן להם מתנה שאין התחייבות עליה ודוחה בשלב זה את האפשרות להעבירו”.

מהליכוד נמסר בתגובה: “שקר מכוער. בתקשורת מצאו דרך חדשה ומקורית להעליל על שרה ויאיר נתניהו עלילות שווא. מספיק להגיד את מילת הקסם ‘בלפור’ כדי להכשיר כל מידע, מופרך ככל שיהיה, בלי צורך לגבות אותו בעובדות.

בזמן שהתקשורת עסוקה בלפגוע בבני משפחתו של ראש הממשלה, הוא עוסק מבוקר עד לילה במשימות הלאומיות המורכבות שעומדות בפני הממשלה הנוכחית, ביניהן: התמודדות עם משבר הקורונה ושמירה על חיי אזרחי ישראל, החזרת מקומות עבודה ויציאה לצמיחה כלכלית, ההכנות לקראת החלת הריבונות והבטחת ביטחון ישראל”.

4 תגובות
  1. רודן די לך לך

  2. חחחחחחחחחחחחחח יאיר נתניהו… גדולים אתם.

  3. מעניין שרק אצלכם באתר מופיע יאיר נתניהו ושרה,

  4. איזו כותרת איומה

השארת תגובה