מטריד: כת סינית מפרסמת לחרדים

מודעות המראות את הסכנה שבמשטר הסיני עלולות להיות ניסיון של כת עבודה זרה סינית להביא לידי הציבור את שיטתה • יד לאחים: ייתכן שהמודעות נועדו למטרה אחרת לגמרי

ארכיון: המיסיונרים בפאתי עזריאלי
ארכיון: המיסיונרים בפאתי עזריאלי

ביד לאחים טוענים כי ייתכן ומודעה תמימה למראה שמפורסמת בימים אלו בערים חרדיות רבות וכן במקומונים חרדיים שכותרתה "נחשף פשע מחריד של המשטר הקומוניסטי בסין", אשר מדברת על קצירת איברים שעורך המשטר הסיני לאנשי ה'פאלון דאפה' – כת עבודה זרה סינית המתבססת על דתות שונות מהמזרח – היא דרך של אנשי הכת ליצור לגיטימציה לפועלם בציבור החרדי, כדי לחשוף אותו לאמונתם.

המודעה מנסה לגייס לטובתה פסק בעניין שפיכות דמים של מרן הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל, כאילו שיש בו כדי לתת הכשר לפעילותה.

קטע במודעה הקורא "בואו נתפלל שהמשטר הסיני הקומוניסטי יסולק מהעולם" מנסה גם הוא לרתום את הרתיעה שיש בציבור החרדי מפני הקומוניזם הכפרני כדי שיצודד בעמדת הכת. בתחתית המודעה תחת הפסוק "לא תעמוד על דם רעך" מופיעים פרטים ליצירת קשר.

בארגון אומרים "גם אם חלק מהטענות המוזכרות המודעה על הסכנה הסינית נכונות, מחובתנו להאיר את עיני הציבור כי ייתכן שהמודעות האלו נועדו לשם מטרה אחרת לגמרי: הכרת אנשים את הכת ואת שיטתה".

עוד מדגישים בארגון כי טקסי העבודה הזרה של הכת נעשים גם סביב מנהיג הכת לי הונג-ג'י הטוען כי הוא "עובר דרך קירות" ויכול להיות "רואה ובלתי נראה". כך למשל בוועידה הראשונה של הכת בארץ שנערכה בתל-אביב השתחוו חברי הכת לתמונתו.

נוסף לזאת הכת מבטיחה למאמיניה כי הם מוגנים מפני שדים ורוחות, והחברים בה, כמו בכתות רבות אחרות חוששים לעזוב אותה מפני שהם עוברים שטיפת מוח שאם יעשו זאת הם יאבדו את "ההגנה" של הכת. הכת גם משכנעת את אנשיה שלא ללכת לרופאים אלא לעבור טיפולים אלטרנטיביים שהיא מציעה. לפי פרסומים בעולם חברים רבים בכת מתו בשל כך, ביניהם למרבה הצער לפחות יהודיה אחת.

גורם הטוען כי הוא עומד מאחורי פרסום המודעה, ביקש להגיב: המודעה היא יוזמה של אנשים פרטיים, כל מה שכתוב במודעה הוא אמת. נושא קצירת האיברים בכפייה בסין ידוע לגופים רבים בארץ ובעולם ובהם משרד הבריאות הישראלי אשר קידם את שינוי חוק ההשתלות שעצר את תיירות ההשתלות מישראל לסין. אין שום כוונה של מיסיונריות במודעה. איש באמונתו יחיה. ההסבר לגבי שיטת הפאלון דאפא מופיע במודעה רק לצורך מידע בלבד כי זה לא משהו שמוכר לציבור בישראל.  

מטרת המודעה היא לעורר מודעות בפשעי המפלגה הקומוניסטית הסינית כנגד האנושות. נשמרתם לנפשותיכם כי כל מי שתומך או משתף פעולה עם המשטר הקומוניסטי הסיני מזמין צרות ולצערנו ישנם גורמים שמדברים לשון הרע וחוזרים על שקרי המשטר הקומוניסטי הסיני.

תגובה אחת
  1. הם בכלל לא כת. סה"כ אנשים שעושים התעמלות ומאמינים בצדק ומוסר.

השארת תגובה