איחוד האמירויות: 'לקראת שבת' בשידור חי

כמה שעות לפני כניסת השבת קיימו חברי הקהילה באבו דאבי ובדובאי שבאיחוד האמירויות הפועלת כמעט בהיחבא כבר כעשרים שנה תוכנית תורנית משודרת פומבית בהשתתפות יוזם הרעיון נשיא 'ועידת רבני אירופה'

במהלך תוכנית לקראת שבת למדינות באיחוד האמירויות
במהלך תוכנית לקראת שבת למדינות באיחוד האמירויות

לראשונה מאז נוסדה לפני כעשרים שנה קיימה הקהילה היהודית באיחוד האמירויות הפועלת כמעט בהיחבא תוכנית תורנית מיוחדת משודרת 'לקראת שבת'. כמאה מבני הקהילה היהודית בדובאי ובאבו דאבי השתתפו בשעות הצהרים בערב שבת 'בהעלותך' בישראל פרשת 'נשא' בחו"ל. בהתרגשות רבה בתוכנית מיוחדת 'לקראת שבת' במהלכה שמעו דברי תורה מפי יוזם הרעיון נשיא 'ועידת רבני אירופה' רבי פנחס גולדשמידט. רב איחוד האמירויות הרב יהודה סרנא והתפללו כאשר לפני התיבה עומד החזן מר יוסף חייס.

בשנים האחרונות מלווה 'ועידת רבני אירופה' את הקהילה היהודית באיחוד האמירויות בהלכה בעצה ותושיה. חברי הקהילה נפגשים בימים כתיקונם בתפילות בבית הכנסת בעיקר בימי שבת וחג. כדי לשמור על הקשר המיוחד עם חברי הקהילה הגה הגר"פ גולדשמידט את הרעיון לקיים תוכנית תורנית מיוחדת לקראת שבת.

את התוכנית המיוחדת פתח רבי פנחס גולדשמידט. שאמר כי 'לעם ישראל יש מבנה ארגוני מיוחד המיוסד על הוראת התורה. ראשיתו של המבנה אנו מוצאים בעת חלוקת העם לשבטים ובברכתו של יעקב אבינו אנו מוצאים את אשר ייעד לכל שבט ושבט. התפקידים והמשימות לכל שבט וההשלמה שלו ל'עם ישראל'.

'מתחילת ספר במדבר אנו מוצאים את מנין בני כל שבט. המחנות והדגלים עד לסופה של פרשת נשא בה מפורט באופן מיוחד מאוד סדר נשיאי ישראל המביאים את קרבנם בשמם ובשם שבטם מהטוב והמובחר ביותר לחנוכת המזבח. והתורה מפרטת כל שבט ושבט למרות שעל פי עינינו הגשמיים מדובר באותה נתינה של כל נשיא ונשיא. לאמור; הגם שאנחנו עם אחד יש חשיבות ייחודית לכל שבט ושבט'.

'מאז ימי המגיפה הנוראה אנו כולנו מצויים בבתינו בבידוד מבלי יכולת להשתתף בתפילות ובקהילות יחד. עלינו לזכור כי ההשגחה העליונה באה לרמוז על חשיבותו של כל אחד ואחד מאתנו כאשר מתאחדים לבנות את משכן ה' ולעשות את רצונו יתברך. אני מבקש לאחל לכל אחד ואחד מאתנו שנזכה להתאחד כולנו מתוך שמירה על חשיבותו של כל אחד וכיבוד הדדי שהוא הבונה את העם, מפסיק את המגפות לאורך הדורות והוא שיביא את הגאולה השלמה'.

בתוכנית השתתפו נשיא הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות מר רוס קריל. מר דוד האריס יו"ר ארגון AJC ואישי ציבור המרבים לבקר במדינות אלה בנסיעות עסקים מארה"ב ומאירופה. ראש מטה נשיא הועידה מר גדי גרוניך שהוציא לפועל את הרעיון אמר כי ככל הידוע זוהי תוכנית 'לקראת שבת' הפומבית הגדולה ביותר שקיימה קהילה יהודית בעולם הערבי.

השארת תגובה