"ציער אותי", השר נגד נתניהו

שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, התבקש כמו אחרים להתייחס לנאום נתניהו נגד מהלכי הפרקליטות ומערכות אכיפת החוק: "מעין התקפה כואבת על שומרי הסף בישראל"

השר יזהר שי
השר יזהר שי

חבר הכנסת בוגי יעלון תקף את שותפו לשעבר למפלגה בני גנץ בגלי צה”ל והתייחס לשתיקתו אתמול של ראש הממשלה החליפי: “הוא, השרים והח”כים שלו מצטרפים למסדר השתקנים”.

יעלון פנה לגנץ ושאר שותפיו שעד לא מזמן חלקו יחד דרך פוליטית משותפת: “שיסבירו כיצד מאחדים ומפייסים את החברה עם כל ההשתלחויות האלה”.

יו”ר תל”ם הוסיף והתייחס לחברי הליכוד שבאו לתמוך אמש בנתניהו: “מי שהגיע אתמול למשפט זה לא הליכודניקים – אלא אנשים שמאמינים שהמשטרה פושעת והיועמ”ש עבריין”.

אמש, שעות לאחר נאומו של ראש הממשלה בבית המשפט בו תקף את מערכת אכיפת החוק, צייץ יעלון: “הבנת את זה, בני? או שעדיין לא?..”

בהתייחסו לדיון במשפט נתניהו צייץ אמש יעלון: “שוטרים, פרקליטים, שופטים, עתונאים ומשרתי ציבור: חשוב שתדעו ביום השחור הזה, כי אני, יחד עם רוב אזרחי ישראל, נגן בכל הכלים החוקיים שברשותנו עליכם ועל שלטון החוק והדמוקרטיה. ביום הזה, גם המובן מאליו צריך להאמר: אין ולא יהיה אדם בישראל מעל לחוק, גם אם הוא יושב על כסא ראש הממשלה”.

חבר הכנסת מיקי לוי מיש עתיד־תלם שוחח היום עם ענת דוידוב וגולן יוכפז ב-103FM ותקף בחריפות את יו”ר כחול לבן, ומפלגתו על מה שהוא הגדיר שתיקה והתרפסות בפני ראש הממשלה.

“גנץ טומן את ראשו בחול, גנץ הוא הבובה של נתניהו”, תקף לוי, “לא יעזור התואר שהמציאו לו בתור ראש ממשלה חלופי.

לדבריו, “כל כחול לבן הם ניצבים בממשלה שלו, יש גבול שלא חוצים. אנחנו נמצאים בצומת בעייתי של חציית גבולות אדומים ויש כאן הסתה לאלימות, תראו איך הרחוב מתנהג?”.

מוקדם יותר התייחס שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, לעמדת אנשי כחול לבן, ובראיון לרשת ב’ הסביר את הוראת יו”ר מפלגתו, השר בני גנץ, לשמור על כבוד נתניהו: “בני גנץ משרה רוח שצריך לשמור על ממלכתיות ולא יום של חגיגה לאומית – אני מסכים לחלוטין”.

שי הביע צער על התבטאויותיו של נתניהו: “ציער אותי שביום כל כך דרמטי תשומת הלב מופנית לשם, יש מעין התקפה כואבת על שומרי הסף בישראל. מה שהייתי מצפה מכל חברי הכנסת שהתייצבו לצד נתניהו – זה הזמן להגיד – יש שופטים בירושלים”.

עם זאת הבהיר שי: “אם ציפיתם שיבואו שרי כחול לבן להפגין בביהמ”ש – זה לא ראוי. נתניהו אמר אמירות שעדיף שלא ייאמרו, אך לא פגע במערכת כי יש שופטים חכמים. אם הייתה בעיה משפטית מישהו היה נותן את דעתו לכך”.

השארת תגובה