הקורונה: מקשיבים לבחורים גם מרחוק

תלמידי ישיבות המתקשים להתמודד עם השלכות המשבר יקבלו מענה מקצועי על ידי מטפלים מומחים

טלפון
טלפון

ביוזמת ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, והאגף לשירותים חברתיים יוצא מרכז 'הקשיבה', הנותן מענה לכלל בני הישיבות  ולמנהלים רוחניים בכל ימות השנה בעיר בני ברק, במיזם מיוחד לסיוע והקשבה עבור עמלי התורה.

בימים אלו, כאשר תלמידי הישיבות כבר תקופה ממושכת מחוץ להיכלי הישיבה ומבודדים בביתם, כשכל המסגרות הקהילתיות – הרוחניות לא פעילות כבימים שבשגרה, התברר מפניות רבות של הורים ומחנכים למרכז כי ישנם בני עלייה רבים ומהם גם מהשורה הראשונה, אשר השינוי הקיצוני בהרגלי החיים ופסיקתם של כל דפוסי החיזוקים עליהם צמחו, משפיע עליהם שלא לטובה והם מתמודדים עם קשיים משמעותיים שעלולים להתבטא בפן ההתנהגותי, בפן הרוחני, בפן הרגשי ערך עצמי ירוד, חרדות ועוד.

מטרת המיזם היא לקבל תמונה רחבה לגבי מצב הבחור כאשר אבחון מקצועי של תפקודו הלימודי, יחד עם מגוון כלים נוספים, יקבע מהו הקושי עמו מתמודד הנער, ויתווה דרך טיפול מתאימה עבורו, זאת באמצעות התוכנית הלאומית לילדים ולנוער 360. גם את הטיפול המומלץ יקבל הבחור במרכז 'הקשיבה', תוך שימת לב להתקדמות שחלה במצבו, ושינוי הגישה הטיפולית במקרה הצורך.

בכל המקרים יטפלו אנשי המקצוע של 'הקשיבה' בבני הישיבות המתקשים ביד תומכת, עד לשינוי הנדרש. במרכז 'הקשיבה' ישנם מטפלים רגשיים לצד מאבחנים מקצועיים, רכזים חינוכיים ועובדים סוציאליים. כולם ניצבים לרשות הפונים, לעזור ולתמוך בכל מצב, לכוון אותם אל האנשים הנכונים, עד שיעלו הבחורים המתמודדים על דרך המלך.

ב'הקשיבה' עומדים לימין בחורי הישיבות בהוספת שעות ייחודיות לייעוץ טלפוני עם מיטב אנשי הטיפול של המרכז אשר יעמדו הכן לקבלת פניות הבחורים או הוריהם ללא צורך בהזדהות או ברישום מוקדם.

יצויין, כי בחורים אשר נקלטו במרכז עוד קודם לתקופה זו, עליהם ליצור קשר עם צוות המטפלים בכדי לתאם שעות טיפול טלפוניות אשר הוקצו למענה מהיר לפונים חדשים בלבד.

השארת תגובה