גנבה ממשרד השיכון יותר ממיליון שקלים

הפרקליטות מאשימה פקידה בשתי חברות קבלן של משרד הבינוי והשיכון בהונאה בהיקף ענק, ממנה נפגעו אנשים מועטי יכולת שהיו זכאים לסיוע בשכר דירה ממשרד השיכון

כסף
כסף

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שרה גויטע, אשר יחד עם בעלה, גנבה ממשרד הבינוי השיכון באופן שיטתי ובמאות הזדמנויות שונות, כספי סיוע בשכר דירה לזכאים, בסך של למעלה ממיליון שקלים.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד איילת קדוש, הנאשמת עבדה כפקידה בשתי חברות קבלן של משרד הבינוי והשיכון למתן שירות לזכאים של המשרד בסיוע בשכר דירה – “מתן חן שירותי סיעוד בע”מ” ו”מלגם”, והייתה אחראית על הטיפול בזכאותם של הפונים לקבלת סיוע.

במסגרת עבודתה, הייתה לנאשמת גישה למאגר הממוחשב במערכת סיוע לדיור של משרד הבינוי והשיכון.

מכתב האישום עולה כי בין השנים 2017-2014, ניצלה הנאשמת את גישתה לנתונים הממוחשבים של משרד הבינוי והשיכון, זייפה מסמכים של הפונים לקבלת הסיוע ועל ידי יצירת מצג שווא, לפיו הכספים מועברים לזכאים, קיבלה ממשרד הבינוי והשיכון, במרמה ובנסיבות מחמירות, סכום כולל של 1,188,046 שקלים.

לצורכי המרמה, השתמשה הנאשמת בארבעה חשבונות בנק שונים השייכים לה, למשפחתה ולמכריה, הזינה למערכת הממוחשבת את פרטי אחד מהחשבונות במקום פרטי חשבון הבנק של הזכאי, ועקב מצג השווא שיצרה, כספי סיוע הועברו על ידי משרד הבינוי והשיכון לחשבונות המעורבים במרמה, במקום לזכאים.

בעקבות ביקורת שערכה חברת “מילגם” ועלה חשד לאי סדרים בתיקי זכאים בהם טיפלה הנאשמת, זייפה הנאשמת חוזה שכירות והצהרות של שני פונים, לפיהן הם קיבלו את כספי הסיוע להם הם זכאים ממשרד הבינוי והשיכון, וזאת על מנת להסוות את המרמה ולמנוע גילוי של מעשיה הפליליים.

בעלה של הנאשמת ידע על מעשיה, ובמאות מקרים שונים אפשר לה להשתמש בחשבונו לצורך קבלת כספי המרמה ומשך לבקשת הנאשמת, בהזדמנויות רבות, את הכספים.

התיק נחקר על ידי יחידת הונאה דרום במשטרת ישראל.

כתב האישום מייחס לשני הנאשמים ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן הנאשמת מואשמת בנוסף בעבירות רבות של זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות.

השארת תגובה