גם השנה: כך תשתתפו ב'הדלקה' במירון

משאית
משאית

בימים אלו משלימים גופי הביטחון, ארגוני ההצלה וכלל הרשויות את ההיערכות לקראת הילולת הרשב"י במירון, שתיערך ביום שני הבא, ביום ל"ג בעומר, ותתקיים השנה במתכונת מצומצמת עקב נגיף הקורונה.

במוסדות "הכנסת אורחים רשב"י, הגוף המרכזי הפועל במירון כבר למעלה מ-50 שנה, הגו יוזמה יצירתית במיוחד שתאפשר למאות אלפי יהודים להשתתף גם השנה בהדלקה המרכזית בקבר הרשב"י במירון ביום הילולת הצדיק.

בימים הקרובים, יסתובבו 6 משאיות ענק בכל רחבי הארץ, ויאספו ללא תמורה: נרות, בקבוקי שמן וצמר-גפן להדלקה המסורתית במירון וכן שמות לתפילה אשר יוזכרו ביום ההילולה בפתח מערת הרשב"י, לזכות עם ישראל.

ב"הכנסת אורחים רשב"י' לא מסתפקים רק באיסוף מרחבי הארץ, בהנהלת המוסדות ארגנו גם משאיות איסוף של נרות ושמות לתפילה בריכוזים היהודים הגדולים בעולם, בארה"ב, בלונדון, במנצ'סטר ובבלגיה, שיסתובבו שם כבר מהיום, וסיכמו עם חברת שליחויות על הטסה של השמן והנרות לארץ – כך שגם עשרות אלפי יהודים שנהגו לעלות ארצה למירון ולהשתתף בהילולת הצדיק, יוכלו לעשות זאת גם השנה בדרך הזו.

הרב אליעזר קרליבך, מנהל "הכנסת אורחים רשב"י": "כאשר הבנו שהשנה, בגלל המצב הקשה, לא יוכלו רבבות עמך ישראל לעלות למירון ולהשתתף בהילולת הצדיק – הגינו פתרון יצירתי שיאפשר לעם ישראל להשתתף בהדלקה המסורתית, ללא כל חשש ומבלי לסכן חלילה אף אחד"

"אנחנו נהיה השליחים של עם ישראל, להעביר את בקבוקי השמן וצמר-הגפן להדלקה המסורתית במירון. כך שבזמן שאנשים ישימו את זה במשאית, הם ירגישו בדיוק כמו שהם מרגישים כל שנה כשהם מניחים את זה במירון. אם למשל, מישהו נהג להניח בגד ישן למדורה מידי שנה במירון – הוא יוכל לעשות זאת באמצעות המשאית", מוסיף הרב קרליבך.

השארת תגובה