בית שמש: 'פינוי בינוי' מתקדם בקצב

פרויקט התחדשות עירונית במרכז בית שמש של קבוצת נתיב פיתוח | קרדיט הדמייה: משרד אדריכלים עדן בר
פרויקט התחדשות עירונית במרכז בית שמש של קבוצת נתיב פיתוח | קרדיט הדמייה: משרד אדריכלים עדן בר

חברת נתיב פיתוח מדווחת על התקדמות משמעותית בפרויקט הפינוי בינוי שהיא מקימה בבית שמש: החברה הגישה בתחילת החודש לוועדה המקומית תכנית איחוד וחלוקה ועדכון לתב"ע של מתחם A בשכונת ביאליק במרכז העיר בית שמש. התוכנית שהוגשה לאחר סיכום מול עיריית בית שמש, כוללת בין היתר טבלאות איזון וחלוקה, נספח בינוי ותשריט עדכניים.התוכנית הוכנה באמצעות משרד האדריכלים בר לוי דיין ומשרד השמאים סהר נבון. לבקשת יעל היימן, אדריכלית העיר, ותתואם פגישה מיידית לדיון בתכנית בכדי להתקדם לאישורה במטרה להתחיל בבנייה בתוך שנה עד שנה וחצי.

מתחם A כולל פינוי של כ- 64 דירות ישנות ובנייה של כ- 400 דירות חדשות במקומן. בארבעת המתחמים בשכונה יהרסו כ- 330 יח"ד ישנות שנבנו בשנות ה- 50 וייבנו במקומן כ- 1,700 יח"ד חדשות ובנוסף 200 יחידות דיור מוגן. התכנית כוללת גם מוסדות ציבור חדשים, פארקים, גינות שעשועים, תשתיות חדשות ועוד. מדובר בפרויקט דגל של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועיריית בית שמש בקנה מידה גדול ברמה הארצית בכלל ולעיר בית שמש בפרט, הזקוקה לדירות חדשות לתושביה הוותיקים והצעירים.

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך: "התחדשות עירונית בעיר הוותיקה הוא אחד מהנושאים החשובים שאני מובילה. השנה הקמנו מינהלת התחדשות עירונית כדי לתת מענה ייחודי ואיכותי ליזמים ולתושבי השכונות כדי לקדם מהר ככל האפשר את התוכניות. אני מברכת על ההתקדמות שהגיעה בעקבות פגישות שקיימנו. נמשיך יחד עד שנראה מפתח ביד"

לדברי שמחה גריידינגר, מנכ"ל ובעלים של קבוצת נתיב פיתוח, "אני שמח שהתקדמנו עוד שלב בפרויקט הפינוי בינוי הגדול בבית שמש שהינו אחד מהפרויקטים הגדולים בארץ, במסגרת התוכנית הכוללת להתחדשות של מרכז העיר הוותיק. אנחנו בונים שכונה חדשה ומודרנית עם תשתיות ושטחים ציבוריים התואמים את שנת 2020 ואת הצרכים של התושבים. יש לנו שיתוף פעולה פורה מאד עם העירייה, מתוך מטרה משותפת לשדרג את איכות החיים והמגורים של התושבים המתגוררים בעיר כיום ולהכניס גם אוכלוסייה חדשה וחזקה".

לקבוצת נתיב פיתוח נדל"ן הבונה מזה כ 30 שנה ברחבי הארץ, פעילות נרחבת בעיר בית שמש ובימים אלה משלימה החברה 2 פרויקטים ברמה בית שמש א' עם למעלה מ- 100 יחידות דיור הכוללים צמודי קרקע ובניינים. בנוסף, נמצאת נתיב פיתוח בביצוע ולאחר היתרים בלמעלה מ- 30 בניינים עם כ- 800 יחידות דיור ושטחי מסחר במספר פרויקטים ברמה בית שמש ד'. בסה"כ מבצעת החברה בימים אלה 12 פרוייקטים ובהם כ – 1700 יח"ד בעיקר בערים בית שמש, מודיעים וקרית ים. כמו כן, החברה מקדמת כיום פרויקטים של התחדשות עירונית הנמצאים בשלבים שונים בבית שמש, ירושלים, רמת גן, פתח תקוה ועוד.

השארת תגובה