השוטר אטום, הישועה באה ממקום אחר

שרגא שמידלר, אמן תושב צפת, יצא לפני כשבועיים להתבודד מעט ביער סמוך לצפת "מה הסיכוי שבאמצע התבודדות בחור באמצע היער תבוא ניידת ותיתן לך קנס של 500 ש"ח בגלל שיצאת מהבית?"

דוח על התבודדות
דוח על התבודדות

שרגא שמידלר, אמן תושב צפת, יצא לפני כשבועיים להתבודד מעט ביער סמוך לצפת. לרוע מזלו, שוטר הגיע אל המקום וקנס אותו בדו”ח על סך 500, בגין יציאה אסורה למרחב הציבורי בניגוד לתקנות.

בפוסט שפרסם כתב שמידלר: “משטרת צפת המשועממים. אני גר ברחוב ירושלים, הרחוב הראשי – ים של אנשים מסתובבים – עמוס עד רמה שאין טיפת מקום חנייה, אבל המשטרה יוצאת לחפש דווקא את המתבודדים ביערות. טיפת שכל לא יזיק להם.

“מה הסיכוי שבאמצע התבודדות בחור באמצע היער תבוא ניידת ותיתן לך קנס של 500 ש”ח בגלל שיצאת יותר רחוק מ-100 מטר מהבית. מה נסגר? גם להיות לבד במקום שאין בו אף אחד כבר אסור?”

שמילדר תיאר את האבסורד: “בבית אנחנו 12 נפשות בדירת שלושה וחצי חדרים, בלי פרנסה כרגע – וכשאתה יוצא לנשום קצת אוויר במקום הכי מבודד בעולם, אתה חוטף את הדוח.

“וכשאתה מנסה להסביר את זה לשוטר – הוא אטום לחלוטין ולא מעניין אותו כלום”.

היום הוא בישר כי יש סוף טוב לסיפור: “התקשר אלי שלמה חדד, סגן ראש העיר, ועדכן אותי שמפקד תחנת משטרת צפת התקשר אליו ואמר לו שהוא מקבל את בקשת הערעור על הקנס וממיר אותו לאזהרה.

“אני חייב לומר שהופתעתי לטובה מהטיפול המסור של שלמה חדד. אני גר בצפת כבר 25 שנים ומעולם לא הרגשתי שיש עירייה שממש אכפת לה מהתושבים, כמו העירייה הנוכחית. תמיד היתה תחושה שהעירייה זה קן צרעות של אנשים אינטרסנטים, שמה שאכפת להם זה רק מעצמם או מהמוסדות שלהם. זו הפעם הראשונה שאני מרגיש שיש עירייה שאכפת לה באמת מהתושבים”.

השארת תגובה