עשרות מתנדבות חילקו מזון לתושבים בבידוד

ההגבלות על העיר הבליטו יוזמות מבורכות של סיוע לתושבים הזקוקים לכך • חזי שבקס, מנכ"ל זק"א ישראל: "המתנדבים עושים עבודת קודש, רובם לא זכו לאכול את סעודות השבת בחיק משפחתם"

המתנדבים בחלוקת מזון
המתנדבים בחלוקת מזון

המוכנות הגבוהה של זק"א ישראל מביאה לשיתוף פעולה עם הרשויות לטובת תושבי בני ברק. עשרות מתנדבות מטעם ארגון זק"א ישראל התייצבו במוקד 106 של עיריית בני ברק וסייעו לעירייה, פיקוד העורף והמשטרה בפעילות הנעשית בימים קשים אלו בעיר. ההחלטה של זק"א ישראל להקצות עשרות מתנדבות למוקד 106 התקבלה, כדי לאפשר לרשויות לעמוד בעומס הפניות ולתת מענה לתושבי העיר בנושא הקורונה.

שיתוף הפעולה עם פיקוד העורף בא לידי ביטוי גם בתחום פינוי הקשישים מעל גילאי 80 לאזורים מוגנים. הוקמו שמונה מוקדי יציאה מהעיר המיועדים לפינוי הקשישים. המוקדים ממופים ע"י פיקוד העורף וכל קשישי העיר מקבלים מענה וסיוע ליציאה למקום בטוח בעזרת מתנדבי זק"א ישראל.

בנוסף לפעילות האינטנסיבית בבני ברק, פעלה גם השבת, יחידת בני המיעוטים של זק"א ישראל בשיתוף זק"א מחוז תל אביב, זו השבת השלישית במניעת התפשטות מגיפת הקורונה.

מתנדבי זק"א ישראל ביצעו למעלה מ-60 איתורים של חולים שקבלו תשובה חיובית ושמשרד הבריאות לא הצליח לאתרם.

דגש מיוחד נתנו מתנדבי זק"א ישראל על העיר בני ברק כשבמהלך השבת הוקפצו המתנדבים לעשרות בתים לחבר את החולים בקשר ישיר למשרד הבריאות על מנת שיוכלו לבצע חבירה למד"א.

ישראל מורגנשטרן, יו"ר זק"א ישראל: "תגברנו את המתנדבים בציוד תואם במהלך השבת, יבצענו היערכות רחבה בכל הארץ. כולי תקווה שבחג הקרוב יהיה לנו פחות עבודה".

צבי חסיד, מנכ"ל זק"א ת"א אמר, "העמדנו ליחידת בני המיעוטים צי של אמבולנסים, לא ציפינו שיהיו כ"כ הרבה מקרים. לצערנו הציבור לא נשמע להוראות הרבנים ולא השאירו את הטלפונים דלוקים".

צביקה כהנא, מפקד יחידות החירום: "דפקנו אצל אנשים בני 86 וגם בישרנו לילדה בת 14 שהם נושאים את הנגיף. ישנם חולים שלא הסכימו לענות לטלפון וזאת נגד פסקי ההלכה, חבל שהם גרמו לחילולי שבת וטרחה מיותרת למשטרת ישראל".

חזי שבקס, מנכ"ל זק"א ישראל: "המתנדבים עושים עבודת קודש, רובם לא זכו לאכול את סעודות השבת בחיק משפחתם. אנחנו עושים את עבודת הקודש בנחישות וברגישות יחד".

השארת תגובה