שר הביטחון והרמטכ"ל ביקרו בבני-ברק

בעקבות משבר הקורונה שפוקד את העיר וההגבלות הקשות על התושבים, הגיעו השר בנט, הרמטכ"ל כוכבי ומ"מ המפכ"ל מוטי כהן לראות מקרוב את ההתמודדות והבטיחו לסייע במאבק בהתפשטות הנגיף

הרמטכל בביקור
הרמטכל בביקור

לאחר הטלת ההגבלות על בני ברק, שר הביטחון נפתלי בנט הגיע לביקורים בעיר כדי לעמוד מקרוב אחר פעילות צה"ל במקום. השר ביקר בחמ"ל המרכזי, שם שוחח בשיחת וידאו עם ראש העיר, אברהם רובינשטיין, ופגש את אלוף (במיל׳) רוני נומה, המנהל את מטה המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בעיר, מהם שמע על התמודדות התושבים והרשות המקומית עם התפשטות הנגיף.

השר שוחח גם עם שר הפנים, אריה דרעי, אשר מוביל את המערכה להגנה על העיר בני ברק. לאחר מכן, ביקר במספר חנויות מכולת ובסופר-מרקטים, במטרה ללמוד על המצב בשטח.

בתום הביקור, שיבח השר את התושבים ואמר כי "תושבי בני ברק מתנהלים למופת. חיילי צה"ל יעניקו את כל התמיכה לתושבי בני ברק, אחינו הם. המצב בבני ברק מורכב, אך לשמחתי אנחנו רואים היענות גדולה של התושבים להישמע להנחיות.

בנט העלה בדבריו את האתגרים הקשים של תושבי העיר בהתמודדות עם מגפת הקורונה ובלימת התפשטותה. לדברי בנט, "בני ברק שונה במאפייניה ממקומות רבים אחרים: משפחות מרובות ילדים בדירות קטנות, אוכלוסייה צעירה מהרגיל, היקף נמוך באופן יחסי של אוכלוסייה מבוגרת, ניתוק מהאינטרנט, וככל הנראה היקף גבוה יחסית של תחלואה בקורונה.

"כולנו יחד נירתם למאמץ שיותאם לצרכים. יחד, ננצח את הקורונה", התחייב.

במהלך השבוע האחרון הגיע גם ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, לסייר בעיר בני ברק, בליווי מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף ירון פינקלמן, ומפקדים נוספים. זאת לאחר שצה"ל קיבל פיקוד על העיר ונרתם לסייע בהתמודדות עם המשבר החריף.

‏במהלך הביקור הוצגו לכוכבי מאמצי העשייה המרכזיים של פיקוד העורף וחיילי עוצבת "האש" בסיוע לעיר ולתושבים הזקוקים לעזרה.

במהלך הביקור, כוכבי הגיע לנקודת חלוקת המזון בה נקלטות המנות ונארזות על ידי החיילים ומשם יוצאות לחלוקה לתושבי העיר. הרמטכ״ל שמע ממפקד האוגדה סקירה על המהלכים שבוצעו עד כה, ואת תכנון הכוחות והיערכותם לפעילות בהמשך.

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר עם סיום ביקורו כי "הביטוי 'צבא העם' מקבל משנה חשיבות נוכח חיילי צה"ל המבצעים משימה להצלת חיים, ביטוי לערבות ההדדית בעם ישראל. נמשיך להגדיל את הסיוע לרשויות מקומיות ולכל מקום בו יהיה צורך באופן מרחיב ומהיר. אני גאה בעשייתם, בהירתמות המהירה ובביצוע".

בתוך כך, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן הגיע אף הוא יחד עם מפקד מחוז ת"א ניצב דוד ביתן, ממ"ר דן מומי בוריה והאלוף רוני נומה, לסיור בבני ברק והללו נועדו עם כלל כוחות החירום והביטחון הפועלים בעיר.

* * *

בתום ביקורו בעיר בשבוע האחרון, פרסם שר הביטחון נפתלי בנט פוסט בו תיאר את התנהלות התושבים עם החיילים.

בנט כתב כי "התגובה של 12,000 תושבי בני ברק הקשישים, משפחות רווחה או מבודדים שקיבלו היום מנות חמות מלוחמי הצנחנים של צה״ל היתה פשוטה: ״תודה״.

השר מוסיף בדבריו כי "חלקם, מספר קשישים, בכו מהתרגשות ומאושר. (כמה זה שונה ממה שמתארים לנו את הציבור החרדי!) ראיתי את אותה התרגשות בעיני מפקדי הצנחנים והחיילים. נדמה לי שראיתי מעט לחלוחית בעיניהם. כל חומות ההפרדה המלאכותיות בין חרדים לדתיים לחילונים נופלות".

השארת תגובה