השיר שמפגיש את ארמסטרונג ומארלי

אליה אריאל - תמונת יח''צ
אליה אריאל - תמונת יח''צ

ותיקי סצנת חיי הלילה של תל-אביב לבטח זוכרים היטב את אליה אריאל – שארגן והפיק מאות מסיבות בשנות ה-90 ובתחילת שנות ה-2000. עשרות האלפים שהגיעו לא יכלו לפספס את אריאל החייכני. מאז, הסצנה השתנתה וגם אריאל שחזר בתשובה. אבל המוסיקה הייתה ועודנה חלק חשוב בחייו.

לאחר שנתן במה לחלוצי ההיפ-הופ הישראלי ושיתף פעולה עם לא מעט אמנים מהשורה הראשונה בתחום. ולאחר מסע רוחני ארוך, חוזר אריאל הביתה – אל המוסיקה והניגון היהודי, שבגרסה שלו, משתלב היטב עם השראות מגוונות – ממוסיקה לועזית של שנות השבעים והשונים, ממשיך ברוק ישראלי, מוזיקה מזרחית, ועד למוסיקה שורשית מבית אבא.

מילות השיר החדש נכתבו בהשראת סיפור חייו המורכב של אריאל, ודרכו בין עולם חיי הלילה של תל-אביב לבין חיי הקדושה של צפת, ועד להקמת משפחה גדולה ושמחה והטרגדיה הגדולה של חייו – פטירת בנו ינון בגיל 4.5 בלבד. ולמרות כל אלה, שומר אריאל על שמחה, פשטות ואופטימיות, בשיר שמבטא נוסטלגיה מתוקה למוסיקה של פעם ולעידן התמימות.

"המוסיקה תמיד הייתה לצידי ותפסה מקום מכובד במאורעות פסקול חיי", מספר אריאל. "הכי טבעי בשבילי להביע את דעתי בשירה, לצאת מעצמי ולהתחבר לעצמי מחדש תוך כדי יצירה והתבוננות מעמיקה. בשיר זה לקחתי את הקהל איתי ביחד אל היער מסלול התייחדות התבודדות יורדים אל הפרטים הקטנים אל עצמך אל השביל אל המעיין, שנובע ממך  תתחבר לעצמך אל האור שבך  אל מעיין החכמה אל מקור מים חיים".

השארת תגובה